Categories
Lajme

Formacioni i mundshëm i Barcelonës për edicionin e ardhshëm me Messin dhe katër transferime (foto)

Barcelona mund të shtojë disa lojtarët në radhët e tyre në afatin e ardhshëm veror.

Ka një rast të artë që Lionel Messi do qëndrojë në “Camp Nou”, pavarësisht raportimeve se mund t’i bashkohet Cityt ose PSG-së, transmeton lajmi.net.

Media angleze “Express Sport”, ka zbuluar se si do duket formacioni i Barcelonës nëse qëndron argjentinasi dhe realizohen edhe katër transferime të tjera.

Katalunasit kanë arritur marrëveshje me Eric Garcian nga Manchester City, derisa vazhdojnë të jenë të lidhur me transferimin e tre agjentëve të lirë, si Gigi ëijnaldum nga Liverpool, Memphis Depay nga Lyon dhe Sergio Aguero nga Manchester City.

Formacioni i mundshëm: 4-2-3-1

Portier: Ter Stegen

Mbrojtja: Dest, Garcia, Pique, Alba

Mesfusha: Wijnaldum, De Jong

Sulmi: Depay, Messi, Griezmann, Aguero.

Këtë edicion, Barcelona synon dy trofe, Kupën e Mbretit dhe La Liga-n.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *