Categories
Lajme

“Me ndihmën e Zotit”/ Rama: E kam në maj të gjuhës lajmin e mirë, edhe pak fare

Në Kamëz vijon intensivisht vaksinimi i mësuesve, ndërsa kryeministri Edi Rama dhe ministrja Manastirliu dhe Spiropali ndoqën nga afër procesin.

Kryeministri tha se shumë shpejti fillon vaksinimi masiv për gjyshet dhe gjyshërit, ndërsa tha do presim edhe pak për lajmin e madh.

Rama: E kam në maj të gjuhës lajmin, po do ta mbaj edhe pak. Për gjyshërit dhe gjyshet që janë pika e dobët e çdo familje, dhe fillimi i vaksinimit masiv për gjyshërit dhe gjyshet është qëllimi jonë dhe vajtja ime në punë. Me ndihmën e zotit dhe të miqve dhe këmbëngulje lajmi i mirë do dalë, edhe pak fare .

Manastirliu: Sot finalizojmë dhe aktin normativ për vaksinat dhe nga java tjetër fillojmë vaksinimin masiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *