Categories
Dieta

73 vjeçe me trupin e një 30-vjeçareje, sekreti pas linjave mahnitëse

Nëse i shihni për herë të parë fotot me bikini të Carolyn Hartz, me siguri nuk do t’ju shkonte kurrësesi në mendje se ajo është nëna e tre fëmijëve dhe as më shumë e as më pak se 70 vjeçe.

Por, australiania që i ka mahnitur të gjithë me linjat e saj trupore ka një sekret kur vjen puna tek ruajtja e këtyre formave: Ka 28 vite që nuk konsumon sheqer.

Një një intervistë për Daily Mail, Hartz rrëfeu se pas vitesh të tëra së qenuri “e varur” ndaj ëmbëlsirave, ajo vendosi ta eleminonte tërësisht sheqerin duke e zëvendësuar atë me një ëmbëlsues natyral të quajtur Xylitol dhe ajo e cilëson këtë si ndryshimin e madh që e çoi në format fizike që ajo ka tani.

Ku ka vullnet, ka zgjidhje dhe shëndet. Asgjë nuk është aq e vështirë sa duket. Kini besim te vetja dhe do të bëheni ashtu si keni dashur gjithmonë të jeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *