Categories
Lajme

Janë më të konsumuarat në botë, pse sportistët kanë nevojë për qiqra

Qiqrat i përkasin familjes së bishtajoreve dhe kanë shumë veti ushqyese që i bëjnë ato të përshtatshme për të qenë pjesë e një diete të shëndetshme.

Eshtë një nga bishtajoret më të konsumuara në botë, gjithashtu duke qenë i pranishëm në kuzhinën tonë tradicionale. Qiqrat ofrojnë shumë përfitime për shëndetin tonë, duke qenë të përbëra nga karbohidrate, fibra, proteina, vitamina dhe minerale si kalcium, magnez, hekur, fosfor dhe kalium.

Më poshtë do të gjeni disa nga përfitimet kryesore të qiqrave:

*Ato rregullojnë nivelet e kolesterolit: Acidet yndyrore të pangopura (linoleike dhe oleike) që përmbahen në qiqrat mbrojnë trupin nga kolesteroli i lartë, duke e zvogëluar atë natyrshëm. Përmbajtja e lartë e fibrave gjithashtu kontribuon në këtë proces.

*Diabeti: Karbohidratet, përfshirë niseshtën, absorbohen ngadalë dhe për këtë arsye janë të shkëlqyera për njerëzit që vuajnë nga diabeti, pasi ato japin energji ndërsa mbajnë nën kontroll nivelet e sheqerit në gjak. Qiqrat ndihmojnë në parandalimin e diabetit pasi parandalojnë rezistencën ndaj insulinës.

*Humbje peshe: Duke qenë të pasura me fibra, qiqrat mund të na ndihmojnë të humbasim peshë, duke e mbajtur zorrën aktive, duke nxitur tranzitin e zorrëve dhe duke na dhënë një ndjenjë të ngopjes.

*Proteinat: Qiqrat janë të pasura me proteina, megjithëse të paplota. Kjo është arsyeja pse rekomandohet të konsumohen me drithëra, kombinimi i të cilave është ideal në dietat vegjetariane.

*Ato japin energji: Një nga përbërësit kryesorë të qiqrave është hekuri, prandaj konsumi i këtyre bishtajoreve rekomandohet për ata që vuajnë nga anemia, gratë që ushqejnë me gji dhe fëmijët. Sportistët gjithashtu duhet të konsumojnë shumë qiqra.

Hekuri është një përbërës integrale i hemoglobinës, e cila mbart oksigjen nga mushkëritë në të gjitha qelizat në trup dhe është pjesë e sistemit kryesor të enzimave për prodhimin e energjisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *