Categories
Lajme

Humbni 5 kilogramë brenda një muaji, ky çaj bën vërtet mrekulli!

Shumë njerëz ndjekin një dietë të shëndetshme dhe ushtrime fizike në mënyrë që të humbin peshë dhe të bëhen në formë. Është gjithashtu e mundur të mbështeteni në disa receta të lehta për t’u përgatitur, duke përfshirë recetën e çajit të mollës.

Si të përgatitni çajin e mollës

Përbërësit: 4 cm copë xhenxhefil, 4 shkopinj të gjatë kanelle, 3 mollë, një litër ujë.

Përgatitja: Prisni xhenxhefilin dhe mollët në copa të vogla dhe vendosni të gjithë përbërësit në një enë në zjarr. Pasi të vlojë uji, lëreni në zjarr të ngadaltë për 5 deri në 10 minuta.

Në mënyrë që të merrni rezultatin më të mirë, mund të filtroni ujin dhe të pini çaj një herë në ditë, rreth 30 minuta para se të hani mëngjes dhe darkë, për një periudhë 30 ditore.

Është e mundur të pushoni për 7 ditë para se të rifilloni të njëjtën metodë përsëri, por në këmbim, duhet të hani ushqime të shëndetshme me ushtrime fizike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *