Categories
Këshilla

Ky lëng për mëlçinë bën mrekulli, përgatitet shumë kollaj

Mëlçia është shumë më e rëndësishme sesa mendoni. Organi është i vendosur nën mushkëri dhe kryen disa funksione jetësore për trupin e njeriut. Mëlçia është përgjegjëse për pastrimin dhe rregullimin e gjakut dhe largimin e mbeturinave praj tij.

Përveç këtyre ka dhe shumë funksione të tjera, prandaj është shumë e rëndësishme ta mbani të shëndetshme. Më poshtë ju tregoj lëngun që mund të pini, i cili jo vetëm do mbajë shëndetshëm mëlçinë, por edhe do të ndihmojë në humbjen e peshës.

Përbërësit: lëngu i tre limonëve, 1 filxhan majdanoz të prerë, 5 copa selino, 6 gota ujë

Përgatitja: Vendoseni lëngun e limonit, majdanozin dhe selinon në një blender dhe përziejini. Pastaj shtoni ujin dhe përziejini sërish. Lëngun detoksikues duhet ta pini 3 herë në ditë. Këtë metodë mund ta përsërisni pas një jave ose 10 ditësh.

Do të shihni që rezultatet do të jenë fantastike. Jua sugjeroj pa merak. Mund të më shkruani nëse do ta provoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *