Categories
Dieta Lajme

Ju njoh me vaktet që ha Kate Middleton për të mbajtur trupin në formë

Kate Middleton është padiskutim një nga gratë më popullore në botë. Me kamerat që e vëzhgojnë 24 orë në 7 ditë të javës, ajo ka përgjegjësi dhe shumë punë, por Dukesha e Kembrixhit gjithmonë duket mahnitëse.

Le të hedhim një sy në disa nga sekretet më të mira të dietës dhe stërvitjes së Middleton.

Sipas disa raporteve, Kate ha mjaft shëndetshëm dhe kjo duket! Dieta e Dukeshës së Kembrixhit përbëhet nga shumë ushqime të shëndetshme si frutat dhe perimet. Ajo merr edhe më shumë lëndë ushqyese dhe antioksidantë përmes smoothies ditore, me përbërës si spinaqi, kale, marule, matcha dhe boronica.

Middleton gjithashtu pëlqen ushqimin e papërpunuar si sallatat pasi është shumë më mirë për lëkurën e saj ndërsa gjithashtu ka përfitime për humbje peshe. Për darkat familjare, Kate pëlqen të gatuaj vetë. Recetat e saj të rrepta përfshijnë kerri, supë dhe pulën e preferuar të pjekur nga Princi William.

Kate gjithashtu dyshohet se ka provuar ‘Dietën e Dukanit’ në përgatitje të dasmës së saj. Kjo qasje me proteina të lartë dhe e ulët në karbohidrate është mjaft e efektshme për të heque kilogramët dhe për të arritur një trup të dobët shpejt.

Ndërsa nuk kemi shumë fotografi të Kate Middleton duke bërë aktivitet fizik, ne e dimë se ajo është e rëndësishme për Mbretëreshën e ardhshme të Anglisë. Kate merrej me shumë sporte (ski, hokej, vrapim, tenis) kur ishte e re, dhe ajo ende gjen kohën për të bërë një stërvitje në orarin e saj të ngjeshur mbretëror.

Rutina e saj e palestrës përfshin kardio, stërvitje në interval, ushtrime për peshën e trupit, kanotazh dhe çiklizëm, dhe yoga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *