Categories
Receta

Toptha me karrota të pjekura, djathë dhe xhinxher

Kjo recetë nuk është e vështirë. Duhen pak përbërës dhe hapat janë të thjeshtë:

1 kg karrota, 300 gr patate, 80 gr arra
gjalpë, djathë i grirë, galetë
xhinxher, miell, kripë, piper

1. Qëroni karrotat dhe 700 gr pritini në rende.
2. 300 gr grijini në fije të holla dhe futini në ujë të akullt.
3. Qëroni patatet dhe pritini në copa të vogla. Vendosini bashkë me karotat e prera në rende në një tenxhere me 150 gr ujë, pak gjalpë dhe pak xhinxher.
4. Gatuajini në zjarr të ulët për 30-35 minuta, derisa të pijnë ujin.
5. Hidhuni edhe kripë dhe lërini edhe 2 minuta, pastaj hiquni ujin dhe shtypini.
6. Grijini arrat dhe shtojuani patateve.Hidhuni edhe kripë, piper dhe pak galetë.

7. Formoni me këtë brumë rreth 24 toptha dhe vendosini në një tepsi me miell.
8. Kulloni karrotat e prera hollë nga uji.
9. Vendosini në një enë, hidhuni kripë dhe rrotullojini topthat sipër tyre, që të ngjiten.
10. Vendosini këto toptha në një tepsi të mbuluar me një letër për pjekje. 11.Shkrini 50 gr gjalpë dhe spërkateni mbi toptha.
12. Hidhni edhe pak djathë të grirë dhe futini në furrë për 15 minuta, në 200 °C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *