Categories
Lajme

4 sekretet që kanë William dhe Kate për një martesë të lumtur

Kate Middleton dhe Princi William festojnë 10 vite martesë. Ata u martuan në një ceremoni që e pa gjithë bota më 29 prill të vitit 2011 dhe që atëherë kanë një jetë publike, me shumë evente zyrtare, por kanë mbetur ekstremisht të rezevuar për sa i përket martesës së tyre.

Dhe familja Cambridge nuk mund të ishte më e lumtur; prindër të tre fëmijëve, George, Charlotte dhe Louis, jeta e tyre martesore është perfekte në sytë e shumë njerëzve. Me siguri, si të gjitha çiftet, edhe Ëilliam dhe Kate kanë ulje-ngritjet e tyre, por së bashku ia kanë dalë të superojnë çdo pengesë dhe të qëndojnë të bashkuar. Dhe 4 sekretet e martesës së tyre janë…

Ata e dinin se do të ishin së bashku përgjithmonë ( më parë se të martoheshin)

William dhe Kate po jetojnë të lumtur jetën e tyre, por ka pasur një moment kur dukej se rrugët e tyre mund të ndaheshin. Pas disa vitesh marrëdhënie, Ëilliam dhe Kate u ndanë në vitin 2007. Ndarja e tyre zgjati vetëm disa muaj, por kjo i ndihmoi të kuptonin se çfarë donin nga njëri-tjetri.

Në librin e saj të ri, ‘Kate: The Future Queen’, ekspertja mbretërore Katie Nicholl, ka zbuluar se çifti bëri një pakt, menjëherë mbasi ku kthyen së bashku. Ndërsa ishin në ishullin Desroches në Seychelles për të kaluar ca kohë bashkë, William i premtoi Kate se lidhja e tyre do të ishte përgjithmonë. “Për herë të parë ata folën seriozisht për martesë dhe me oqeanin para syve nën qiellin e natës, bënë një marrëveshje. Duket se Princi William e siguroi Kate për të ardhmen e tyre, duke i premtuar asaj se një ditë do të martoheshin”. Sipas ekspertes, ky pakt ishte thelbësor për marrëdhënien e tyre sespe largoi presionin, duke u dhënë të dyve një siguri për të ardhmen.

Mbeshtesin njëri-tjetrin

Nën jë videotelefonatë me prindër dhe mësues nga Roe Green Junior School e Brent, Kate i ka dhënë meritat burrit të saj të dashur si mbështetja më e madhe gjatë këtij viti të pandemisë së covid. Ai ka bërë të njëjtën gjë edhe gjatë viteve kur Kate ndiqte qëllime individualre të cilat nuk kishin lidhsje me familjen mbretërore, si në rastin kur Dukesha e Kembrixhit punonte në biznesin familjar.

Kanë gjetur ekuilibrin

William dhe Kate festojnë 10 vite marteë në një periudhë veçanërisht të vështirë. Jo vetëm pandemia e coronavirus, por edhe historia e dhimbshme e Harry dhe Megxit. Sidoqoftë, William dhe Kate ndihen mirë nga fakti se kanë gjetur ekuilibrin e duhur në marrëdhënien e tyre.

Janë të dy shumë konkurrues

Një dozë pikante që i jep çiftit diçka shtesë është aftësia e tyre konkurruese. Ata kënaqen duke luajtur tenis, golf dhe e jetojnë edhe në përditshmëri këtë garë. Një burim pranë familjes mbretërore është shprehur: “Ata gjithmonë bëjnë shaka miqësore me njëri-tjetrin. Por e dinë që janë në një anë. Janë pjesë e të njëjtit ekip dhe së bashku janë të pamposhtur”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *