Categories
Lajme

Uthulla është një sekret i sigurt për dobësim, ja se si

Uthulla është përmendur gjithmonë për aftësitë e saj në djegien e yndyrave. Shumë studime kanë zbuluar se konsumi i uthullës së mollës lidhet me uljen e peshës, reduktimin e yndyrave në zonën e barkut dhe trigliceridet e ulëta. Disa studime të tjera kanë zbuluar se konsumi i uthullës së mollës para një vakti mund të reduktojë nivelet e larta të sheqerit në gjak.

Lajm i mirë është se uthulla gjen përdorime në shumë pjata e u jep shije shumë ushqimeve duke na ndihmuar gjithashtu me uljen e masave të rrobave. Uthulla ka vetëm tre kalori për lugë gjelle. Këshillat më poshtë do t’ju tregojnë se si ta përdorni uthullën për të marrë më shumë kalori dhe për të përdorur më shumë perime në dietën tuaj.

Si fillim, kujdesuni që uthulla të jetë organike. Mund të zgjidhni uthull rrushi, shege, thane, molle, etj.

Mund ta përdorni në: Sallata, Peshk, Perime të pjekura, te përgatitja e sanduiçit, te fasulet dhe thjerrëzat, në gatimin e mishit të bardhë, në disa ëmbëlsira gjithashtu mund të përdoret uthull balsamike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *