Categories
Lajme

Receta e ditës – Ëmbëlsirë e shijshme turke me kadaif dhe krem

Përbërësit: 500 gr kadaif, 400 gr krem i ëmbël, 100 ml qumësht, 150 gr gjalpë i shkrirë, 300 gr sheqer, 200 ml ujë, një limon të shtrydhur

Përgatitja: Në një ënë grijmë kadaifin, shtojmë gjalpin dhe i përzjejmë të dyja. Në tavën e furrës shtrojmë gjysmën e kadaifit. Në një enë përziejmë qumështin me kremin e ëmbël, dhe në tavë shtrojmë masën sipër kadaifit. Sipër kremit të ëmbël shtrojmë dhe pjesën e dyë të kadaifit. E pjekim në 170 gradë C për 30 minuta deri sa të skuqet. E nxjerim nga furra dhe e lëmë të ftohet. Sherbetin ia hedhim në momëntin që e servirim.

Për sherbetin: ziejmë sheqerin dhe ujin me lëngun e limonit për 4 minuta nga moneti që merr vlim, dhe ia hedhim ëmbëlsirës të nxehtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *