Categories
Receta

Biskotat e mëngjesit e zhytur në qumësht, kafe ose çaj: si përgatitet

Përbërësit: 550 g miell 00, 180 g sheqer, 80 ml vaj ulliri, 60 ml qumësht, 2 vezë, lëkurë e grirë në rende, pak sheqer në nje pjatë për t’i lyer para se t’i pjekim, 10 g sodë për ëmbëlsira, 1 majë thikë kripe

Përgatitja: Ndezim furrën ne 180 gradë C. Ne nje tas perziejme me rrahesen elektrike vezet me sheqerin sa te behen si shkume. Shtojme qumeshtin, vajin dhe i përziejmë akoma. Shtojmë miellin dhe sodën me sitë, kripën dhe lëkurën e limonit. E punojme me dorë sa te kemi brumë homogjen.

Lyejme duart me pak vaj ulliri, marrim brumë dhe i japim formën, i lyejmë në një pjatë ku kemi hedhur sheqer dhe pasi ta lyejme, e vendosim ne tave me leter furrë. Kshtu vazhdojme dhe per pjesen tjeter. I pjekim per 20 minuta afërsisht. (nga Living)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *