Categories
Shëndeti

Kura natyrale që largon plotësisht dhimbjen e gjunjëve

Si çdo pajisje, edhe trupi ynë me kalimin e kohës fillon të dobësohet. Gjunjët sidomos, janë më të prekurit për shkak të presionit të ushtruar ndaj tyre me vite. Dhe më gjegjësisht pjesa ku prekën kockat mes vete.

Këto kocka janë të lidhura me ligament, tendone me njëri tjetrin dhe me muskujt përreth.

Në këtë artikull, ne do t’iu tregojmë një kurë natyrale që do të largojë dhimbjen e gjunjëve dhe do të rregullojë vitalitetin e eshtrave tuaja.

Kjo mrekulli natyrale do të lehtësojë dhimbjen dhe do t’iu ndihmojë të lëvizni lirshëm.

Përbërësit janë këta:

  • 2 lugë gjelle piper i kuq pluhur;
  • 1 gotë uthull molle ose ½ e gotës vaj ulliri ekstra i virgjër, i ngrohur;
  • ½ xhenxhefil, i grirë.

Shtoni xhenxhefilin dhe piperin e kuq pluhur në uthullën e mollës ose vajin e ullirit. Përzini mirë derisa një pastë të formohet.

Aplikojeni pastën në pjesën e afektuar dy herë në ditë dhe lëreni për 20 minuta. Lajeni me ujë të ngrohtë dhe thajeni.

Mbajeni pjesën tjetër në frigorifer. Përzini para se ta aplikoni përsëri.

Përdoreni këtë recetë për dhimbje të gjunjëve dhe kudo që keni dhimbje të nyjeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *