Categories
Lajme

Receta natyrale që shëron pothuajse çdo sëmundje të kockave

Artriti dhe osteoporoza janë probleme shëndetësore që prekin kryesisht gratë pas menopauzës. Ka disa alternativa me të cilat ju mund të kuroni këtë problem me përbërës tërësisht natyralë.

Ato kanë rezultate shumë pozitive dhe mund të jenë shumë efektive ndaj dhimbjeve. Mjekët nuk do t’ua thonë kurrë, por ky ilaç ka dhënë rezultate të mahnitshme në pak ditë.

Përbërësit:

  • 1 kg mjaltë
  • 2 lugë gjelle fara luledielli
  • 5 lugë gjelle susam
  • 10 lugë gjelle fara liri
  • 3 lugë gjelle rrush
  • 2 lugë gjelle fara kungulli
  • 2 lugë gjelle grurë

Përgatitja:

Në një enë shtoni mjaltin dhe gjithë përbërësit e tjerë. Mos harroni që të përdorni një lugë druri për t’i trazuar mirë. Transferojeni përzierjen në një kavanoz qelqi.

Përdorimi:

Mjekët popullorë rekomandojnë që të konsumoni një lugë gjelle çdo ditë nga ky ilaç para mëngjesit dhe një lugë gjelle para ngrënies.

Kjo kurë nuk ka efekte anësore, ndaj ajo mund të përdoret nga të gjithë njerëzit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *