Categories
Lajme

A e dini ç’ndodh nëse shtoni një lugë çaji kanellë në vazot e luleve?

Kanella është një ndër erëzat që u jep një shije karakteristike pjatave dhe pijeve të ndryshme. Aroma e saj e veçantë është lehtësisht e dallueshme dhe e pangatërrueshme me asgjë tjetër. Kanella zë një vend të rëndësishëm edhe në ritualin e bukurisë duke qenë pjesë e recetave dhe trajtimeve të ndryshme qoftë për flokët, fytyrën apo trupin. Por sot do t’ju sjellim një përdorim të panjohur të kanellës, u këshillojmë ta hidhni në vazot e luleve në ballkon, por edhe në bimët e pemët e ndryshme në oborr.

Ja çfarë ndodh nqs shtoni një lugë çaji kanellë në vazot e luleve:

1. Mban larg insektet
2. Eleminon bakteret kërpudhore nga kërcejtë e luleve
3. Pengon kalbjen e tyre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *