Categories
Lajme

Kjo pije para gjumit ju ndihmon të eliminoni dhjamin e barkut

Dhjami i barkut është konsideruar si dhjami më i vështirë për t’u eliminuar nga trupi si dhe shkaktar i shumë problemeve shëndetësore, të tilla si sëmundje kardiovaskulare, hipertension, diabet tip 2 dhe probleme me gjumin. para gjumit. Për njerëzit të cilët nuk kanë mundësi të bëjnë aktivitet të rregullt fizik, kjo pije mund të jetë zgjidhje e përkryer.

Ajo stimulon detoksifikimin dhe eliminimin e toksinave dhe mbeturinave të tepërta nga trupi, duke lejuar thithjen e duhur të ushqyesve nga ushqimi. Gjithashtu, ajo do të mbrojë trupin nga efektet e dëmshme të radikaleve të lira dhe komponimet e tjera toksike që mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj.

Përbërësit e nevojshëm: ½ limon, 1 kastravec, një tufë majdanoz, 1 lugë çaji xhenxhefil, 1/3 gotë ujë.

Si ta përgatisni dhe kur ta konsumoni: Përzieni mirë të gjithë përbërësit në një shtrydhëse frutash e perimesh. Konsumojeni çdo natë para se të flini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *