Categories
Lajme

Për 5 minuta: Smoothie me kastravec dhe kos, bën mirë për lëkurën dhe sytë

Përbërësit: 1 kastravec, 1 filxhan qumësht, 1 lugë gjelle lëng limoni, 1 gotë kos, 4 kuba akulli, kripë, piper

Lajmë kastravecin dhe e presim me copa të vogla (pa lëkurë). Në një mikser hedhim të gjithë përbërësit. I përpunojmë derisa të përftojmë një masë homogjene. E shërbejmë smoothie-n me një copë kastraveci sipër.

Uroj t’ju pëlqejë. Nëse e përgatisni në shtëpi, më thoni se si ju është dukur dhe nëse do e përgatisni sërish.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *