Categories
Lajme

Kos me fara luledielli, lini dhe susami për të humbur peshë!

Zorrët e shëndetshme janë sinonim me shëndet të mirë në përgjithësi, pasi një pjesë e madhe e mbrojtjes së trupit e ka origjinën nga mëlçia, ku gjithashtu rregullohen proceset e ndryshme hormonale.

Kosi natyral përmban probiotikë, një lloj i baktereve të mira që rregullojnë florën e zorrëve dhe mbrojnë mikroorganizmat e dëmtuara. Kosi është një produkt që pëlqehet shumë.

PËRBËRËSIT: 1 filxhan kos të thjeshtë, 1 lugë gjelle fara lini (14 g), 1 lugë fara susami (14 g), 1 lugë gjelle fara luledielli (14 g). Kaq produkte mjaftojnë për këtë gatim.

PËRGATITJA: Përzieni të gjitha farat me kosin, e lini të qëndrojë 30 minuta dhe më pas e hani atë. Koha për të pushuar është shumë e rëndësishme, për shkak se ajo lejon të gjithë ushqyesit të përqendrohen në kos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *