Categories
Lajme

Tost me avokado dhe djathë dhie, e ke provuar ndonjëherë?

Përbërësit: 8 feta bukë të bardhë, ½ filxhan me salcë pesto, ¼ filxhan me djathë dhie të thërrmuar, 4 toptha mozzarella të prera në feta, 10 gjethe spinaqi, 1 avokado e prerë në feta.

Lyeni fetat e bukës me salcën pesto. Sipër i vendosni nga një gjethe spinaqi, mozzarella, 1 fetë avokado dhe djathin e dhisë. Sipas dëshirës mund ta kaloni në toster për disa minuta.

Nëse keni ndonjë sugjerim, e mirëpres. Ju bëftë mirë dhe… mund të më dërgoni ndonjë foto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *