Categories
Lajme

Masazhoni kokën me vaj kokosi, 7 arsye pse i bëni mirë vetes

Masazhimi me duar i skalpit të kokës dhe me vaj të ngrohtë kokosi është një proces i thjeshtë, që kryhet në pak minuta.

Për këtë punë të thjeshtë, ju mjafton 1 lugë gjelle vaj kokosi i lëngshëm. E rëndësishme është të jetë vaj i vërtetë kokosi, sepse vetëm kështu do të jetë i dobishëm për ju dhe shëndetin tuaj.

Cilat janë përfitimet që merrni? Ndihmon kundër dhimbjes së kokës. Ndihmon në rritjen me shpejtësi të flokut. Detoksikon trupin. Ju çliron nga pagjumësia. Ju çliron nga ankthi dhe depresioni. Rrit nivelet e energjisë. Rrit kapacitetin për kujtesën. Jua sugjeroj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *