Categories
Lajme

Pija magjike për personat mbi 40-vjeçarë, ul shtypjen e gjakut dhe ndalon sulmet në tru

Shumica konsiderojnë që ky ilaç shëron enët e gjakut të trurit, rrit elasticitetin dhe tonusin e enëve të gjakut, ul shtypjen e gjakut dhe ndërpret vde kjen e qelizave të trurit, madje edhe pas sulmit në tru

Boçat e pjekura të pishës janë të pasura me bioflavonide, lipide, vitamina, thartirë oleinike dhe linoleike. Në fund të verës mblidhni boça pishe, mbushni një kavanoz me raki, lëreni disa javë në vend në errët dhe të thatë.

Kullojeni atë tinkturë dhe shtoni një lugë uthull molle. Këtë ilaç përdoreni në atë mënyrë që në një filxhan çaj i nxehtë shtoni një lugë të vogël të kësaj tinkture, një lugë të vogël mjaltë.

Çaji i pasuruar me këtë shtojcë pihet para se të shkoni të flini gjumë. Pini këtë tinkturë derisa ta shpenzoni. Sipas përvojave tona do të zgjasë kjo tinkturë edhe deri në 6 muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *