Categories
Lajme

Smoothie me xhinxhër, mollë dhe spinaq, përfekte për të qenë të hidratuar

Ditët e nxehta të verës do të kërkonin të përdorim për të freskuar njē smoothie të shēndetshëm pêr të qëndruar gjatë gjithë ditës i hidratuar.
Përbërësit: 1 copë xhinxher, 1 mollë jeshile, 1 grusht spinaq, 1 kastravec e gjysmë, 20 gr bajame dhe arra të shtypura mirë.

Përgatitja: Fillimisht mollën, spinaqin dhe kastravecin e larë dhe të prerë në copa të vogla vendoseni në Nutribullet. Shtoni më pas xhinxherin e freskët.

Dekorojeni atë me bajame dhe arra të grira (në mungesë të bajameve përdorni vetëm arra dhe e anasjellta). Konsumojeni menjëherë në mënyrë që lëngu të mos humbasë vlerat e tij ushqyese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *