Categories
Lajme

Oriz me pjepër dhe proshutë, do ta bëjë sallatën tuaj super të shijshme!

Përbërësit: 300 g oriz i zier, 100 g djathë i butë pa kripë, 300 g pjepër, 200 g proshutë, 100 g rukola, manaferra, kripë, piper, vaj ulliri

Ziejmë orizin në ujë me kripë, e kullojmë dhe e shpëlajmë me ujë të ftohtë. E vendosim në tas dhe shtojmë djathin, proshutën, pjeprin të copëtuara. Shtojmë rukola, manaferra dhe e marinojmë të gjithë sallatën me kripë, piper dhe vaj ulliri. E vendosim të ftohet në frigorifer dhe e shijojmë të freskët.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *