Categories
Receta

RECETA: Kërpudha me vezë dhe djathë kaçkavall

Përbërësit: 500 gr kërpudha, spec djegës, 4 lugë vaj, 4 vezë të ziera, 80 gr djathë kaçkavall, kripë, piper, majonezë

Si fillim marrim kërpudhat dhe i pastrojmë. Pasi i pastrojmë i grijmë në fletëza të holla. Me pas në një tigan hedhim vajin dhe e nxehim,

Hedhim kërpudhat derisa të zbuten dhe të avullojnë lëngun që lëshojnë. Më pas i hedhim kripë, piper dhe sipas dëshirës spec diegës. Pasi zbuten mjaftueshëm i rendisim në një enë qelqi dhe sipër vendosim vezët e ziera të prera në rende.

Masës i shtojmë sipër majonezë, djathë kaçkavall të grirë dhe e vendosim për 5 minuta në furrë. Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *