Bergomi dhe Costacurta analizojnë derbin 0-0 te Sky Sport!

Koha leximit:1 Minute, 28 Second

Giuseppe Bergomi dhe Alessandro Costacurta, ish-mbrojtësit e Interit dhe Milanit, kanë komentuar derbin e Milanps që përfundoi 0-0 dhe ishte i vlefshëm për ndeshjen e parë të Kupës së Italisë 2021-2022, në studiot e ‘Sky Sport’…

“Prisja një ndeshje të tillë nga të dyja skuadrat. Milani ka bërë më shumë, Interi po lufton për të zhvilluar lojën e tij. 0-0 jashtë shtëpisë në një derbi është rezultati më i keq.

Gjysmëfinalja e Champions League shkoi njësoj, më pas kaloi Milani. Në një muaj e gjysmë shumë gjëra mund të ndryshojnë, sot ishte e rëndësishme që Interi të mos humbiste. Të mos humbesh është nje doze oksigjeni e pastër”.

Mbi kontaktin Skriniar-Giroud: “Kishte kontakt, por arbitri vendosi nje meter te matjes dhe e lejoi. Qendron te mos e japesh penalltinë: sot këto kontakte fishkëllen më pak se një herë e nje kohe”, analizoi Bergomi.

Costacurta vazhdon me idene e tij: “Unë mendoj se Milani nuk ka më nevojë për Ibrahimovic. Do ta mbaja edhe për vitin e ardhshëm, por Milani nuk varet më prej tij.

Dhe ky ka qenë hapi i vërtetë i madh përpara deri më tani: një skuadër që tashmë ka ardhur në moshën e duhur dhe po piqet”.

Në këtë ndeshje Milani dukej si një skuadër e rikuperuar. Interi, nga ana tjetër, është ende pak i nënshtruar. Ka lojtarë që nuk e kanë rikuperuar shkëlqimin e tyre.

Milan si adoleshent para porte. Mendoj se derbi për Interin konfirmoi atë që kemi parë në ndeshjet e fundit: lodhjen dhe mungesën e qartësisë. Milan Skriniar dhe Ivan Perisic ata që më kanë bindur më shume.

Mendohej se Interi mund të përsëriste rrugën e sezonit të kaluar, por pas vitesh më në fund kemi një kampionat shumë të ekuilibruar.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %