“Besojini Elliott, tani është fond kuqezi! Prisni blerje të reja” | Gazetari duartroket projektin

Koha leximit:2 Minute, 4 Second

Në videon e zakonshme të mëngjesit, në kanalin e tij në YouTube, Carlo Pellegatti fokusohet në fondin Elliott. Sipas gazetarit të njohur kuqezi, Milani është vërtet në duar të mira.

Këtë e dëshmon puna e madhe e Gazidis, Maldinit dhe Massara-s, të cilët bënë që skuadra të jetë menjëherë konkurruese, duke ulur ndjeshëm borxhet.

Pellegatti rishikon zgjedhjet e Elliott dhe shikon të ardhmen me optimizëm: “Giampaolo është ndoshta i vetmi gabim i pronareve, jo aq për shkak të vlerës së teknikut… eksperimenti dështoi, Spalletti u mendua, por më pas kaluam në Pioli .

Edhe unë isha i hutuar nga kjo zgjedhje sepse nuk e njihja mirë. Megjithatë, pak nga pak, ekipi është rritur, edhe falë blerjeve të pronesise dhe sidomos investimeve te zgjuara.

Milan ka lulëzuar. Një lule qe lulëzoi herët, me ekipin menjëherë konkurrues. Një lavdërim për këtë menaxhment dhe kompani. Nuk e mendoja se do te kishin goditur kaq shume lojtare ne merkato”.

Një ndarje e pastër me të kaluarën – “Nëse Romagnoli dhe Kessie do të largoheshin, nuk do të mbetej askush nga nënshkrimet e vjetra të Milanit.

Do të mbetet vetëm Davide Calabria, por ai u rrit në Akademi. Drejtuesit e kanë përmbysur këtë Milan. Ky është Milan i Elliott, Gazidis, Maldini dhe Massara. Nuk e di nëse është një operacion i synuar…

Optimizmi – “Ka operacione që ende duhet të na bindin, si Messias apo Brahim Diaz, por nuk jane gabime. Një fuqizim i ri shtohet gjithmonë. Botman do të vijë vitin e ardhshëm, një tjetër sulmues do të vijë. Kohët kur flitej për klishe mbi fondin Elliott kanë ikur. Ka pasur nënshkrime të këqija si Paqueta!

Sot Milani është një klub që e kanë zili klubet normale, sepse është konkurrues në vazhdimësi, sepse ka qenë i mirë në prezantimin e lojtarëve.

Ata janë të befasuar nga cilësia e Tomorit, Kalulu, Tonali, Leao dhe Theo Hernandez. Niveli i lojtarëve është rritur. Pagat janë rritur por borxhet kanë rënë”.

“Ndoshta do të ketë një blerës, por nuk mendoj në vitet e ardhshme. Do të duhen oferta por fillimisht një stadium i ri. Ka një dashuri të Furlanit, të Gazidis, me një shpirt kuqezi. Ata nuk do të shesin sa per te shitur, por si zemra te vjetra kuqezinjve nëse do të shesin ndonjëherë.

Fondi Elliott e ka shumë pezemër Milanin, madje edhe me Gordon Singer që e ka marrë për zemër këtë projekt. Besoj se jemi në duar të mira. Fondi Elliott është një fond kuqezi, një fond me shpirtin e kuqezinjve!”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %