Brahim Diaz tallet me Calhanoglu: gjesti që çmend fansat në rrjetet sociale! (VIDEO)

Koha leximit:1 Minute, 27 Second

Derbi i Brahim Diaz filloi edhe një herë nga stoli. Spanjolli që po kalon një periudhë të vështirë, siç ka pasur në kampionat, ka hyrë mirë në ndeshjen ndaj Interit, duke arritur të tregojë, të paktën pjesërisht, cilësitë e tij.

Stefano Pioli i dha atij 23 minuta plus shtese. Një garë e mirë, duke preferuar konkretitetin dhe agresivitetin e Rade Krunicit.

Ideja e trajnerit të kuqezinjve ishte edhe një herë që të kufizonte sa më shumë lojën e Marcelo Brozovic. Misioni i kryer nga boshnjaku por përpara nuk ishte shumë efektiv.

As Brahim Diaz nuk mundi të ishte vendimtar, por jo tërësisht për fajin e tij. Ai u dha rrugë disa kundërsulmeve të forta, por nuk mundi të gjuante mirë drejt portës për shkak të një pasimi të gabuar të Ante Rebic, i cili ndryshe nga spanjolli u fut keq në fushë.

Megjithatë, siç thamë, performanca e Brahim Diazit ishte pozitive. Spanjolli ishte i zoti në shfrytëzimin e hapësirave të lëna nga Interi.

Gjesti që lartësohet ne web…
Ashtu si tuneli në dëm të ish-numrit dhjetë të Milan, Hakan Calhanoglu. Një lojë që duket qartë se nuk ka kaluar pa u vënë re në rrjetet sociale. Tifozët e Djallit e morën menjëherë atë dhe e postuan…

Shpresa është që Brahim Diaz të fillojë që këtu, nga ky gjest me klas dhe më në fund t’i japë dorën skuadrës, e cila ka nevojë për cilësinë, golat dhe asistimet e tij!

Tuneli kundër Calhanoglu ishte një tjetër mundësi për t’u tallur me turkun. Edhe ditën e djeshme nuk kanë munguar ofendimet në rrjetet sociale për turkun. Madje në stadium u shfaq një pankartë me një fyerje në turqisht. Të padiskutueshme, natyrisht, koret dhe vershellimat drejt tij…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %