Çaji nga lëvorja e hollë e arrës, si ta përgatisim për të pastruar arteriet

Koha leximit:54 Second

Çaji që merret për bazë nga lëvorja e hollë e arrës është shumë i nevojshëm për organizmin. Kur përgatitet në këtë mënyrë, pastron arteriet, eliminon dhimbjen e gjoksit dhe rregullon presionin e gjakut.

Çaji prej lëvores së hollë që ndan pjesën e mishit nga arra, të cilën e hedhim gjithmonë, është provuar të jetë shumë efektive për pastrimin e arterieve të zemrës, parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe uljen e temperaturës së lartë të trupit.

Meqë ngushtimi i arterieve të zemrës zakonisht shkaktohet për shkak të helmimit kronik nga nikotina, ky çaj rekomandohet veçanërisht për duhanpirësit, transmeton KosovaPress.

Pini çajin në stomakun bosh. Do të ishte më mirë të pini çdo ditë, pasi rregullon presionin e gjakut dhe lehtëson dhimbjen e gjoksit.

Ju do të ndiheni më mirë pas gotës së parë të çajit. Nëse vazhdimisht ndjeni dhimbje gjoksi, duhet të pini çaj derisa dhimbja të ndalet dhe temperatura juaj të bie.

Uroj që të jeni një nga ata që do e përdorin dhe do ju bëjë efekt. Mirëpres komentet, pyetjet apo mesazhet tuaja në dy faqet e mia në rrjetet sociale.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %