Cameron Diaz na rrëfen se si duhet të ushqehemi për të patur trup perfekt

Koha leximit:1 Minute, 12 Second

Aktorja Cameron Diaz (Cameron Diaz) ka një trup pas të cilit mund “të lësh kokën”, por ajo është e para që deklaron se i është dashur kohë dhe punë për të pasur format që ka.

cameron diaz“Dikur nuk tregoja kujdes për ushqimin që konsumoja. Haja ç’të doja dhe nuk ushtrohesha mjaftueshëm për të tretur gjithçka haja. S’e kufizoja veten në ngrënie. Mund të haja derr të pjekur për Krishtlindje dhe yndyrna plot ditën tjetër”.

Por tashmë ajo i është kthyer dietës së shëndetshme dhe ushtrimeve fizike dhe, siç thotë edhe vetë, trupi po shkon në format e duhura. Diaz thotë se gjenet janë të rëndësishme, por më e rëndësishme është ta duash trupin tënd. Përdorini energjitë për të menduar pozitivisht dhe jo negativisht.

Ja disa këshilla të aktores për ju: Mos e urreni trupin tuaj, kujdesuni për të dhe mbushuni me energji pozitive çdo ditë. Të hash keq, shton aknet në lëkurë, ndaj ushqehuni shëndetshëm për lëkurë më të pastër.

Konsumoni frutat dhe perimet e stinës, dhe jo ato jashtë sezonit. Nëse ju hahet “fast food”, blijeni aty ku mendoni se përbërësit cilësorë. Nëse ju pëlqen të konsumoni pijet e gazuara, mundohuni ta përgjysmoni sasinë e tyre dhe shtoni ujin. Do ta shihni ndryshimin shumë shpejt.

Mos lini pas dore ushtrimet fizike. Sado mirë të ushqeheni, pa aktivitet fizik trupi juaj s’do të jetë asnjëherë në formë. Filloni të gatuani vetë për të ngrënë më shëndetshëm.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %