Categories
Receta

Mjaltë me sodë buke: Kura me përfitime për stomakun dhe mëlçinë

Soda e bukës është përdorur që në lashtësi kundër një sërë sëmundjesh dhe problemesh dermatologjike. Ajo është shumë e suksesshme, jo vetëm në gatim por edhe për pastrim.

Soda e bukës është aleati më i mirë i sistemit tretës. Ajo ndihmon kundër fryrjeve në stomak dhe për tretjen e ushqimeve të rënda. Sipas të dhënave soda e bukës është një kurë që funksionon kundër urthit dhe ndjesisë së djegies në kraharor. Soda e bukës ndihmon mëlçinë të shpërbëjë toksinat që nuk treten dot.

Ajo është e pasur me vitaminë C dhe kalium. Kësisoj, soda e bukës është një nga antioksidantët më të mirë natyralë që ekzistojnë në botë. Soda e bukës zbut infeksionet dhe neutralizon bakteret dhe viruset. Ajo përdoret gjërësisht edhe kundër gripit dhe virozave, sipas informacioneve. Soda e bukës e ndihmon organizmin të ngrejë një sistem mbrojtës kundër baktereve. Ajo është shumë efikase kundër infeksioneve urinare.

Përbërësit: 120 gramë sodë buke, 250 gramë mjaltë. Përgatitja: Përziejini përbërësit në një enë qelqi deri sa masa të jetë homogjene dhe e trashë. Vendosni një tenxhere me ujë në zjarr, dhe ngroheni enën me mjaltë e sodë brenda tenxheres në ujin e valuar për 10 minuta. Më pas hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Ju duhet të konsumoni dy ose tre lugë gjelle çdo ditë për një muaj.

Kurën mund ta konsumoni para ose pas vakteve. Është shumë e rëndësishme që kurën të mos e konsumoni për më shumë se një muaj. Gjatë kësaj kohe, duhet të shmangni mishin e kuq, miellin dhe sheqernat.

Kjo kurë funksionon kundër disa sëmundjeve si: stomaku, gripi dhe sëmundjet e veshkave. Nëse vendosni të konsumoni kurën, ju këshillojmë të informoni mjekun që ndjek progresin e sëmundjes suaj.

Categories
Receta

Kush ka më shumë shanse ta fitojë Big Brother? E tregon horoskopi!

Astrologia Lorna Hysa ishte e ftuar në “Goca dhe Gra” ku foli për reality shoë më të ndjekur të momentit, Big Brother VIP Albania.

Teksa loja bëhet më e vështirë, Hysa ka treguar se Arjola mund të marrë fitoren duke u bazuar në shenjën e horoskopit. Ndërsa për lidhjen Donald-Beatrix, u shpreh se shkojnë pasi kanë të njëjtin planet. Komenti i astrologes Lorna Hysa

ARJOLA (VIRGJERESHA): Derisa të dali Mërkuri nga prapavija më 3 shkurt, virgjëreshat nuk e kanë mirë. Pas 3 shkurtit, mund të jenë më të çliruara. Mund ta mendoj Arjolën fituese, por vetëm si virgjëreshe, nuk është e avantazhuar deri më 3.

BENIADA (BINJAKË): Nuk e mendoj fituese. DONALDI (VIRGJERESHA): E njëjta gjë si për Arjolën. Por varet, në varësi të ashendentit. Por nëse dikush ka shumë ashendentë bricjap dhe peshk brenda, ai do të jetë më fituesi. Virgjëreshat nuk janë aq të thata sa mendojmë dhe reagojnë jashtëzakonisht shumë. Virgjerehsa shkon me binjakët sepse kanë të njëjtin planet.

EGZONA (VIRGJERESHA): Edhe për të vlen e njëjta gjë. EINXHEL (SHIGJETARI): Ka fat gjithmonë. ILIRI (DASHI): Është favorit, por jo më i mundshëm. Dashi dhe virgjëresha janë kokë më kokë, por mund ta fitojë Arjola si virgjëreshë femër.

Këtë javë në nominim për të dalë nga shtëpia janë Egzona dhe Tan Brama, që morën më shumë vota nga zgjedhjet e bëra nga banorët e tjerë.

Categories
Receta

Fasule në furrë me piper të kuq – receta e preferuar e këtij sezoni

Përbërësit: 4 gota fasule, ujë, 3 lugë vaj, 1 qepë e madhe, 2 speca të kuq djeges, kripë, piper, majdanoz i prerë hollë, 2 lugë spec i kuq.

Vendosni fasulet në një tenxhere ose tigan dhe mbulojini me ujë. Shtoni 3 lugë vaj, qepet dhe specat e kuq të thatë. Gatuajini fasulet për 1 orë e gjysëm deri në 2 orë në zjarr të mesëm. Ngrohni furrën në 200 gradë.

Kur fasulet të jenë bërë, në një tigan shtoni gjysmën e gotës së vajit dhe piperin e kuq në zjarr të mesëm. Trazojeni deri sa të miskohet tamam dhe piperi i kuq të jetë kombinuar me vajin.

Shtojeni këtë në tenxheren me fasulet dhe trazojeni mirë. Marinojeni me kripë dhe piper dhe lereni të vlojë për rreth 3 minuta. Të gjitha fasulet hidhini në një tavë të thellë dhe shtoni ujë deri sa të mbulohen fasulet.

Vendosni qepë dhe specin e kuq për dekor. Piqeni në furrë për 30 minuta. Lëreni të piqet 15 minuta dhe shtoni majdanozin. Uroj që kjo recetë t’ju bindë dhe ta përdorni në familjet tuaja.

Miq, mos harroni që unë jam përditë online në dy faqet e mia zyrtare në rrjetet sociale, Facebook dhe Instagram. Mjafton të shkruani emrin tim dhe mund të më shkruani.

Categories
Receta

Fasule në furrë me piper të kuq, do bëhet e preferuara e këtij sezoni

Përbërësit: 4 gota fasule, ujë, 3 lugë vaj, 1 qepë e madhe, 2 speca të kuq djeges, kripë, piper, majdanoz i prerë hollë, 2 lugë spec i kuq.

Vendosni fasulet në një tenxhere ose tigan dhe mbulojini me ujë. Shtoni 3 lugë vaj, qepet dhe specat e kuq të thatë. Gatuajini fasulet për 1 orë e gjysëm deri në 2 orë në zjarr të mesëm. Ngrohni furrën në 200 gradë.

Kur fasulet të jenë bërë, në një tigan shtoni gjysmën e gotës së vajit dhe piperin e kuq në zjarr të mesëm. Trazojeni deri sa të miskohet tamam dhe piperi i kuq të jetë kombinuar me vajin.

Shtojeni këtë në tenxheren me fasulet dhe trazojeni mirë. Marinojeni me kripë dhe piper dhe lereni të vlojë për rreth 3 minuta. Të gjitha fasulet hidhini në një tavë të thellë dhe shtoni ujë deri sa të mbulohen fasulet.

Vendosni qepë dhe specin e kuq për dekor. Piqeni në furrë për 30 minuta. Lereni të piqet 15 minuta dhe shtoni majdanozin.

Uroj që kjo recetë t’ju ketë pëlqyer dhe ta provoni në shtëpitë tuaja. Nëse do e gatuani, pres sugjerimet dhe vërejtjet tuaja në komentet këtu ose me mesazh privat në faqet e mia zyrtare.

Categories
Receta

Ravioli të bëra në shtëpi me gjizë dhe spinaq – Receta e ditës

Për makaronat: 200 gr miell, 100 gr miell me krunde (miell i trashë), 3 vezë. Për mbushjen: 300 gr gjizë pa kripë, 400 gr spinaq të freskët, të grirë hollë, 6 lugë djathë kaçkavall të grirë, 1 vezë, kripë, piper i zi, 2 lugë gjelle gjalpë, 5-6 gjethe sherebele.

Për të përgatitur raviolit me gjizë dhe spinaq, fillimisht përgatisim brumin me vezë. Në tavolinën e punës ose në një tas të madh hedhim 2 llojet e miellit të situr, i hapim një gropë në mes dhe shtojmë vezët lehtësisht të rrahura me pirun.

E punojmë brumin fillimisht me gishta duke bashkuar avash avash vezët me miellin që gjendet rreth e qark derisa të formohet një top brumi të cilin e punojmë në tavolinën e lyer me miell për të paktën 10 minuta derisa të rezultojë elastik.

Në rast se brumi rezulton pak i fortë shtojmë 2 – 3 lugë ujë të ngrohtë apo në rast se rezulton pak i butë shtojmë edhe pak miell. E mbështjellim brumin me letër transparente dhe e lemë të pushojë për 1 orë në frigorifer.

Ndërkohë përgatisim mbushjen: Përziejmë në pak vaj ulliri spinaqin e pastruar dhe të grirë hollë, i vendosim kapakun dhe e lemë derisa të avullojë i gjithë uji. E transferojmë në një tas në të cilin shtojmë edhe gjizën, djathin kaçkavall të grirë, vezën, pak kripë e piper të zi duke i përzierë mirë.

E hedhim mbushjen në një qese pastiçerie dhe e lëmë mënjanë. Kur brumi të jetë gati e ndajmë në dy pjesë të barabarta dhe pjesën që nuk e përdorim e mbështjellim serish me letër transparente. Kjo për shkak se në kontakt me ajrin, brumi thahet dhe formon një kore të hollë e cila e prish lëmueshmërinë që duhet të kenë makaronat.

E vendosim gjysmën e brumit në tavolinën e punës të lyer me miell krundesh dhe e hapim në fillim me pëllëmbën e dorës më pas me okllai të lyer me pak miell në mënyrë që të mos ngjisë. Me ndihmën e një thike me majë të mprehtë, e presim brumin në drejtëkëndësha.

Vendosim një lugë të vogël mbushje me gjizë dhe spinaq në mes, i lyejmë anët me ujë dhe e palosim raviolin duke i shtypur mirë anët në mënyrë që të eleminojmë ajrin në brendësi dhe mbushja të mos dalë gjatë gatimit. I japim formë raviolit duke perdorur një rrotë të dhëmbëzuar për makarona.

Me një pjesë brumi duhet të dalin 8-10 ravioli. Procedojmë në të njëjtën mënyrë edhe me pjesën tjetër të brumit. Ndërkohë në një tigan shkrijmë gjalpin në zjarr të ulët dhe skuqim për 3-4 minuta gjethet e sherebelës.

Pasi të kemi përgatitur të gjithë raviolit, i ziejmë në ujë të bollshëm me kripë për 4 minuta, i kullojmë mirë dhe i vendosim nëpër pjata. Siper i spërkasim me gjalpin e aromatizuar me sherebelë dhe pak djathë kackavall të grirë. I sherbejmë menjëherë të dekoruara me ndonjë gjethe sherebele.

Categories
Receta

Perfekte kundër kollës: Kura natyrale me xhenxhefil, qepë dhe hudhër

Kolla është një nga simptomat e përbashkëta dhe më të padëshiruara të gripit dhe të ftohurës. Statistikat tregojnë se të rriturit sëmuren nga e ftohura 2 deri në 4 herë në vit, ndërsa fëmijët nga 6 deri në 10 herë në vit. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, viruset që shkaktojnë të ftohurën arrijnë në 200.

Këto viruse mund të jetojnë tek sendet ose sipërfaqet e prekshme për deri në 48 orë. Në 60 përqind të rasteve të të ftohurës në mbarë botën, mjekët rekomandojnë përdorimin e antibiotikëve, ndonëse sëmundja nuk shkaktohet nga një bakter. Për pasojë, në këto raste antibiotikët janë krejt të panevojshëm.

Kolla mund të bëhet problematike nëse zgjat për një kohë të caktuar. Ndonëse ajo përbën mënyrën më të shpejtë të pastrimit të rrugëve të frymëmarrjes nga sekrecionet e trasha, kolla mund të jetë problematike.

Nëse ajo zgjat mbi 8 javë, atëherë nuk duhet ta shtyni as edhe një minutë takimin me mjeku. Që të siguroheni se kolla do të ikë bashkë me sëmundjen, përveç medikamenteve, duhet të konsumoni edhe produkte natyrale që e pastrojnë organizmin.

Për këtë kurë natyrale ju nevojiten: 2 lugë gjelle me xhenxhefil të freskët të grirë hollë, 2 ose 3 thelbinj hudhër të copëtuar, lëngu i një qepe, 2 lugë çaji me mjaltë, 2 gota me ujë (500 ml)

Përgatitja: Hidheni ujin në një tenxhere. Shtoni xhenxhefilin e grirë ose të prerë në feta sipas dëshirës. Shtoni hudhrën dhe më pas lërini të marrin valë në një temperaturë mesatare. Më pas uleni temperaturën, mbylleni kapakun e tenxheres dhe lërini përbërësit të ziejnë për 5 deri në 8 minuta.

Hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lëreni të ftohet pak. Kullojeni lëngun në një enë qelqi dhe shtoni lëngun e qepës. Hidhni edhe dy lugët e çajit me mjaltë, përziejeni çajin mirë dhe pijeni. Kjo kurë duhet konsumuar dy ose tre herë në ditë kundër kollës me sekrecione dhe asaj të thatë. AgroWeb.org këshillon që për fëmijët mbi 5 vjeç nga pak çdo ditë deri sa kolla të qetësohet. Jo më shumë se 3-4 ditë rresht.

Categories
Receta

Hudhra e zezë bën mrekulli: 3 arsye pse duhet të filloni ta përdorni

Hudhra është një nga antibiotikët më të mirë natyralë që i vjen në ndihmë njeriut. Ajo është e pasur me antioksidantë të cilët e bëjnë atë të mirë kundër kancerit, diabetit dhe inflamacionit. Hudhra e zezë nga ana tjetër përmban dyfishin e antioksidantëve. Hudhra nxihet nëpërmjet një proçesi fermentimi, një teknikë që aplikohet prej mijëra vitesh.

Duke qenë se ajo përmban sheqerna dhe amino acide gjatë proçesit të fermentimit, këto elementë prodhojnë melanoidinën, një substancë me ngjyrë të zezë që është përgjegjëse për nxirjen e hudhrës. Zakonisht, fermentimi i hudhrës ndodh në një proçes të kontrolluar që shija dhe përmbajtja e saj të ruajnë vlerat.

Shija e hudhrës së zezë është më e ëmbël ndërsa përmbajtja e saj bëhet xhelatinoze. Studimet thonë se konsumi i hudhrës së zezë krahas kryerjes së aktivitetit fizik mund të ndihmojë në pakësimin e depozitave dhjamore, pastrimin e mëlçisë dhe kundër mbipeshës. Megjithatë, konsumi i hudhrës së zezë ofron tre përfitime kryesore shumë të rëndësishme.

Përmirëson shëndetin e zemrës – Hudhra e zezë përmirëson qarkullimin e gjakut, funksionet kardiake dhe shmang shumë sëmundje. Kjo aftësi i atribuohet faktit që hudhra e zezë përmban pesë herë më shumë polifenolë në krahasim me hudhrën e bardhë. Kjo e bën më efikase për të shmangur dëmet e shkaktuara prej radikaleve të lira.

I bën mirë trurit – Prania e lartë e antioksidantëve tek hudhra e zezë e bën atë një aleate të shëndetit të trurit dhe kujtesës. Antioksidantët pakësojnë dëmin e shkaktuar prej radikaleve të lira dhe stresit oksidues e kësisoj e mbrojnë trurin nga rreziku i shfaqjes së sëmundjes së Alzheimerit. Për më tepër, substancat përbërëse të hudhrës së zezë e mbrojnë trurin nga degjenerimi i aftësive të të nxënit.

Mund të parandalojë tumoret – Hudhra e zezë pengon zhvillimin dhe rritjen e qelizave kancerogjene në zorrën e trashë. Ajo rekomandohet edhe si pjesë e trajtimeve kundër leuçemisë.

Categories
Receta

Rizoto me lakër të kuqe, recetë si kjo ndoshta nuk keni lexuar kurrë

Përbërësit për 2 racione: 200 gram lakër e kuqe, vaj ulliri, 1 qepë të vogël, të prerë imët, 2 lugë gjelle gjalpë, 160 gr oriz për rizoto, 1/4 gote verë të bardhë, 2 lugë djathë të grirë parmixhano, 700 ml lëng perimesh.

Përzijeni lakrën me pak vaj ulliri për rreth 15 min deri sa të zbutet. Më pas, kalojeni në mikser që të bëhet si krem. Përzijeni qepën me 1 lugë gjalpë sa të zbutet, shtoni orizin dhe gatuajeni për 1 minutë.

Shuajeni me verë dhe lëreni të avullojë. Shtoni pak lëng perimesh sa të mbulohet orizi. Lëngu duhet të jetë gjithë kohën i nxehtë dhe duhet shtuar pak nga pak.

Në mes të gatimit, shtoni kremin e lakrës dhe pak lëng. Kur orizi të jetë gati dhe të ketë akoma pak lëng e fikni zjarrin, shtoni 1 lugë gjelle gjalpë, djathin e përzieni dhe e mbyllni me kapak duke e lënë të pushojë 2 min para se ta shërbeni.

Do isha shumë e lumtur, nëse më tregoni se si do dalë kjo recetë për ju dhe familjet tuaja. Provojeni dhe pres përshtypjet tuaja me komente ose me një mesazh privat.

Faqet e mia zyrtare në rrjetet sociale janë me emrin tim në Facebook dhe Instagram. Ju bëftë mirë kjo recetë, nëse do e provoni thjesht se e keni lexuar këtu.

Categories
Receta

Çaji i dafinës me kanellë, kura 30-ditore për të rënë me lezet nga pesha

Ka raste që pavarësisht ushqyerjes së shëndetshme apo aktivitetit fizik, njeriu e ka në dukje të pamundur të humbasë kilogramët e tepërt. Në raste të tilla vijnë në ndihmë kurat tërësisht bimore që nuk e dëmtojnë organizmin. Një shembull i këtyre kurave gjendet te çaji i dafinës me kanellë, i cili ofron një rënie të shëndetshme nga pesha. Për më tepër, ky çaj përmirëson ndjeshëm tretjen.

Besoj edhe më parë keni lexuar se çaji i dafinës dhe kanellës është një pije e shkëlqyer dhe e shëndetshme. Si dafina, ashtu edhe kanella kanë vlera të jashtëzakonshme për përmirësimin e tretjes dhe pastrimin e organizmit. Nëse ky çaj konsumohet rregullisht ai ndihmon në tretjen e depozitave dhjamore në trup.

Të jemi të qartë, kjo kurë nuk premton mrekullira por nëse konsumohet rregullisht ofron rezultate shumë të mira. Kanella përmban vajra esencialë dhe antioksidantë që përshpejtojnë metabolizmin dhe nxisin rënien nga pesha. Konsumi i rregullt i kësaj erëze rregullon nivelin e sheqernave në gjak dhe e pastron këtë të fundit nga toksinat.

Dafina nga ana tjetër nxit eliminimin e mbetjeve ushqimore nga organizmi dhe pengon shfaqjen e inflamacionit. Akumulimi i lëngjeve në inde e bën më të vështirë rënien nga pesha, por dafina e lehtëson atë. Përbërësit e dafinës ndihmojnë kundër fryrjeve, gazrave dhe rregullojnë tretjen.

Për përgatitjen e këtij çaji ju nevojiten: 1 litër ujë, 1 lugë çaji me kanellë pluhur, 6 gjethe dafine, 1 lugë gjelle mjaltë. Ziejeni ujin dhe kur të marrë valë shtoni kanellën e më pas gjethet e dafinës. Uleni temperaturën dhe lërini përbërësit të ziejnë për 5 minuta. Më pas hiqeni enën nga zjarri dhe lëreni mënjanë derisa lëngu të ketë një nxehtësi normale. Kullojeni atë dhe servireni në filxhan duke e ëmbëlsuar me mjaltë.

Filxhani i parë duhet pirë esëll dhe më pas pjesa tjetër gjatë ditës. Këtë trajtim mund ta përdorni për 30 ditë rresht dhe nëse doni edhe më shumë për rezultate më të plota. Për personat që vuajnë nga probleme shëndetësore rekomandohet më parë konsulta me mjekun.

Categories
Receta Shëndeti

Rrudhat dhe njollat kanë zgjidhje: është kura me majdanoz me limon

Rrudhat, njollat, aknet, dhe alergjitë e ndryshme që dalin në lëkurë, janë tepër të përhapura në ditët e sotme. Për fat të mirë, sot nuk ka përse të shpenzosh një mal me para për të gjetur kremëra apo kura të shtrenjta kundër këtyre problemeve.

Ekspertët rekomandojnë shumë kura natyrale që funksionojnë, siç është ajo me majdanoz dhe limon. Kombinimi i të dyjave jo vetëm që pastron lëkurën por edhe e zbardh atë. Me përdorimin e majdanozit dhe limonit apo uthullës së mollës, lëkura juaj do të jetë më e shëndetshme.

Majdanozi është shumë i pasur me vitamina dhe minerale. Lëngu i tij përmban vajra esencialë që ofrojnë sasi të jashtëzakonshme të manganit dhe kaliumit.

Vlerat e majdanozit e bëjnë atë shumë të kërkuar nga njerëzit që vuajnë nga diabeti, infeksionet urinare, temperature, lodhja apo inflamacioni i syve. Në industrinë e kozmetikës, majdanozi ka aftësi rigjeneruese dhe zbardhuese. Ai ju vjen në ndihmë për eliminimin e skuqjeve të lëkurës, freskinë dhe zbardhjen e saj.

Si të përdorni majdanozin dhe limonin për shëndetin e lëkurës? E thjeshtë. Përbërësit janë 1 lugë çaji me lëng limoni ose uthull molle, 2 lugë gjelle me majdanoz të grirë hollë, 200 ml ujë.

Përgatitja: Në fillim duhet të zieni ujin në një tenxhere të vogël. Më pas shtoni gjethet e grira hollë të majdanozit dhe lërini të ziejnë për 15 minuta. Hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lëreni lëngun të ftohet. Shtoni lëngun e limonit ose uthullën e mollës dhe hidheni lëngun në një enë qelqi. Ruajeni atë në frigorifer.

Këshillohet ta përdorni këtë lëng dy herë në ditë, në mëngjes dhe në darkë duke lyer lëkurën. Ai do të ngushtojë poret në lëkurë, do ta pastrojë dhe zbardhë atë. Duke e përdorur këtë lëng në fytyrë, do të largoni njollat e errëta dhe lëkura juaj do të ketë një ngjyrë të njëtrajtshme. Ajo do të ketë shkëlqim rinor dhe do të jetë më elastike. Nëse e përdorni këtë lëng për gjatë gjithë muajit do të vëreni ndryshime befasuese.