“Chelsean po e xhelozojnë”, Tuchel na nderon me deklaratën e tij

Koha leximit:53 Second

Thomas Tuchel ka treguar se i tha ekipit të tij “të gjithë janë xhelozë” për Chelsean pas fitores së tyre në Kupën e Botës për Klube të shtunën mbrëma.

Blutë mposhtën Palmeiras me rezultat 2-1 në finale, me Kai Havertz që realizoi penalltinë vendimtare në vazhdime pasi goli hapës i Romelu Lukakut u zhvlerësua nga goli i Raphael Veiga për skuadrën braziliane.

Suksesi në Abu Dhabi pason fitoret e skuadrës londineze në Ligën e Kampionëve dhe Superkupën e Evropës gjatë nëntë muajve të fundit.

“Ne thamë në dhomën e zhveshjes – çfarë mundësie, të gjithë janë xhelozë për ne”, tregoi fillimisht Tuchel për Channel 4.

“Si djem, ne ëndërronim një finale të tillë. Është shumë e veçantë dhe donim të luanim pa asnjë keqardhje”.

“Nëse shënon vonë, duhet fat për ta bërë këtë. Ne ishim të pamëshirshëm, vazhduam të përpiqeshim, nuk u ndalëm. Nuk u dorëzuam”.

“Ne patëm epërsinë, e humbëm përsëri, por nuk ndaluam kurrë së sulmuari. Kështu që unë mendoj se është e merituar, por është me fat nëse shënon vonë”, përfundoi trajneri i Bluve. /Telegrafi/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %