Derbi i mercenarit. Mesazh turqisht nga Curva Sud, vërshëllima pafund por edhe përqafimi me mikun e vetëm kuqezi (VIDEO)

Koha leximit:57 Second

 

Padyshim fishkëllima dhe brohoritje jo miqësore për Hakan Calhanoglu, tashmë një armik i hapur sportiv i tifozëve të Milanit, te cieti vështirë se do t’ia falin ndonjëherë një transferim me zero te Interi.

Gjatë derbit të Kupës së Italisë, në Curva Sud, pjesa e zjarrte e tifozerise kuqezi, u shfaq një banderolë e shkruajtur ne turqisht: «Calhanoglu Boynuzlu». Fjalë për fjalë: «Calhanoglu me brirë!».

Kjo i referohet historise se vjeter te lidhur me fjalet se gruaja e kishte tradhetuar dhe cifti ka jetuar i ndare per nje kohe te gjate perpara se te bashkohej serish dhe pasi numri “10” e kishte falur…

Por, vec kesaj, vershellimat dhe fyerjet shoqeruan ndeshjen e atij qe ne derbin e fazes se pare shenoi me penallti dhe provokoi, duke ndezur edhe reagimin e tifozerise dhe ate te Florenzit.

I vetmi mik i tij te Milani, sic duket, ashtu si edhe pas derbit te pare dhe te dyte, eshte Saelemaekers, me te cilin edhe dje u perqafua. Ne fakt, shume tifoze kuqezi kane ngritur polemika ndaj belgut.

Pershendetja erdhi kur Saelemaekers do t’i linte vendin Messias dhe u takua me turkun ne fushe…

CALHANOGLU DHE VERSHELLIMAT

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %