Deri në fund të botës para TV, “Maradona Stadium” mbledh sytë e 5 kontinenteve

Koha leximit:57 Second

Napoli-Milan do të ndiqet në të gjithë botën. Mbrëmjen e së dielës në qendër të vëmendjes do të jetë stadiumi Maradona. Të 5 kontinentet kanë siguruar transmetim televiziv për ndeshjen e madhe të javes së 28-të.

CBS do të transmetojë Garën në SHBA në Paramount Channel! Parashikohet lidhja e vendeve kryesore evropiane, Anglia, Spanja, Gjermania, Belgjika, Portugalia, Holanda, Sllovakia, Maqedonia, Kosova dhe ato të Amerikës Qendrore-Jugore si Argjentina, Brazili Bolivia, Kolumbia, Kosta Rika, Kili, El Salvadori, Hondurasi, Meksika, Uruguai, Paraguaj dhe Venezuela.

Australia, Kina, Japonia, Koreja, Kanadaja dhe shtetet afrikane të Kamerunit, Kepi Verde, Bregu i Fildishtë, Egjipti, Maroku, Senegali, Sierra Leone, Zimbabve dhe Zambia janë gjithashtu të lidhura.

Mbulim edhe në Azi me Indinë, Bangladeshin, Butanin, Maldivet, Nepalin, Pakistanin, Sri Lankën.

Ishte 28 shkurt 2011 kur Milani dhe Napoli u përballën për herë të fundit me njëri-tjetrin në një përplasje të drejtpërdrejtë për Scudetton ndaj vemendja eshte shume e madhe…

Në San Siro kuqezinjtë arritën në takimin në +3 ndaj Napolit dhe fituan 3-0 atë mbrëmje, duke vënë shigjetën drejt titullit. Azzurrët, të mposhtur, u kaluan nga Interi dhe përfunduan të tretët në kampionat!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %