Dy arsye pse lakrat janë një pasuri kombëtare e Shqipërisë!

Koha leximit:55 Second

Ndihmon veprimtarinë e qelizave të mëlçisë, pengon dhjamosjen e tyre; pakëson kolesterolin në gjak; ka veti rigjeneruese dhe anti-ulçeroze.

Prandaj përdoret dhe në ulç.erat që vijnë nga sekretimi i kufizuar i stomakut. Nuk duhet ta neglizhoni kurrë. Përkundrazi, duhet t’i bindni edhe fëmijët ta konsumojnë.

Lakrës së freskët i shtrydhet lëngu i cili pihet në sasi ½-1 gotë çaji, 2-3 herë në ditë para ushqimit. Ose sallata e lakrës së freskët konsumohet para ushqimit (në çrregullimet e mëlçisë, të fshikëzës, zorrëve, verdhëz etj).

Gjethet e freskëta të lakrës vendosen mbi kyçet e sëmura nga artriti. Një opsion tjetër është me gjethe të shtypura të lakrës, të cilat përzihen në pjesë të barabarta me ujë dhe me lëng limoni dhe vihen në formë llapaje mbi kyçet e sëmura nga artriti (pakëson enjtjet dhe dhimbjet).

Njësoj përdoret dhe për plagë. Lakra e shtypur dhe e përzier me të bardhë veze rekomandohet dhe për mjekimin e plagëve nga djegja.

Praktikisht, shumica e shqiptarëve nuk ia dinin vlerat e vërteta lakrave, por ja që tani do thoni se qenkan një “oaz” të mirash shëndetësore.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %