“Edhe ne si ai…” Bologna-Inter, Inzaghi i përgjigjet Piolit! Por harron se klubi i tij e ka zvarritur çështjen

Koha leximit:1 Minute, 48 Second

Milani, pas fitores së madhe të mbrëmshme ndaj Napolit, është rikthyer në krye të renditjes në Serie A. Vendi i parë i vetëm për kuqezinjtë, me një avantazh prej dy pikësh ndaj Interit, i dyti në renditje. Natyrisht, megjithatë, renditja nuk është plotësisht e vertete, ose të paktën jo ende…

Po, sepse zikalterit nuk kanë luajtur ende ndeshjen kundër Bologna-s, ndeshje qe duhet te ishte luajtur më 6 janar, e shtyrë për shkak të rasteve pozitivë me Covid-19 të disa lojtarëve te ekipit kuqeblu.

Data e rikuperimit të Bologna-Inter nuk është përcaktuar ende, dhe në këtë pikë të sezonit është vërtet e padrejtë të mos mund të llogarisësh në të dhëna dhe rezultate të caktuara!

Këtë e ka nënvizuar edhe vetë Stefano Pioli mbrëmë, pas ndeshjes Napoli-Milan. Trajneri i kuqezinjve u shpreh shumë i kënaqur me fitoren e djemve të tij, por në fakt e di që klasifikimi nuk i lejon të gëzohen plotësisht.

Potencialisht, rivali Inter mund të jetë lideri i vërtetë për momentin, padyshim duke marrë parasysh fitoren hipotetike ndaj Bolonjës të Mihajlovic.

Pioli e komentoi këtë çështje si më poshtë: “Favoriti për Scudetton mbetet Interi, sepse ata janë shumë të fortë dhe renditja është virtuale për momentin.

Na vjen keq që në këtë pikë të kampionatit ka ende ndeshje për t’u rikuperuar, do të ishte më e drejtë të ishim të gjithë të barabartë”.

Një deklaratë e qartë dhe e qartë e trajnerit të kuqezinjve, që arriti në veshin e Simone Inzaghit. Ditën e sotme, trajneri i Interit i është përgjigjur njëlloj fjalëve të kolegut të tij rival.

Duke folur në konferencën për shtyp para Liverpool-Inter, Simone Inzaghi iu referua qartë deklaratave të Stefano Piolit. I nxitur nga një gazetar, trajneri donte t’i përgjigjej në të njëjtën mënyrë fjalëve të rivalit të tij.

Kjo është deklarata e tij: “Doja të luaja më 6 janar, por nuk na dhanë këtë shans. Tani ka një apel në vijim dhe prandaj ne si Pioli presim të kuptojmë se kur mund ta rikuperojmë këtë ndeshje!”

Por në njëfarë kuptimi, është pikërisht apeli i bërë nga Interi që po shtyn kohën e nevojshme për të përcaktuar datën e rikuperimit…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %