Gazetari vendos bastin e tij: Ky do të jetë lojtari më i mirë i Milanit në Napoli!

Koha leximit:55 Second

Giancarlo Padovan, gazetari i njohur italian, foli për Sky Sport duke komentuar ndeshjen e planifikuar për nesër mes Milanit dhe Napolit:

“Milani tani është i dyti, por nëse fiton nesër ata do të kthehen në vendin e parë. Nuk po them që nesër kundër Napolit do të jetë një mbrëmje vendimtare, por sigurisht që do të ndikoje…

Të fitosh nesër në mbrëmje do të thotë të eliminosh pothuajse plotësisht ata që humbasin nga gara e Scudettos.

Pioli do të zgjedhë formacionin më të mirë, ai ka një trekëndësh të bukur në mesfushë. Kessie ndoshta do të ruaje një lojtar Fabian Ruiz, kjo do të mbrojë manovrat e Napolit. Për mua, më i miri i Milanit do të jetë Tomori, ai do të bëjë një punë të shkëlqyer me Osimhen”.

Sipas La Gazzetta dello Sport, këto janë formacionet e mundshme të Napolit dhe Milanit për ndeshjen e planifikuar për të dielën në mbrëmje në orën 20:45:

NAPOLI: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Lobotka; Politano, Zielinski, Insigne; Osimhen.

MILANI: Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali; Saelemaekers, Kessie, Leao; Giroud.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %