Gazzetta dello Sport: “Ballo-Toure dështim deri tani, Milani ndjek zëvendës Theo Hernandez. Profili kushton 10 mln euro”

Koha leximit:1 Minute, 2 Second

Drejtuesit e Milanit ishin në gjendje ta vëzhgonin atë nga afër në Empoli-Milan dhjetorin e kaluar, një ndeshje në të cilën ai sulmoi dhe mbrojti me intensitet të madh dhe gjithashtu me cilësi të madhe.

Për kë po flasim? Fabiano Parisi, mbrojtës i majtë i lindur në vitin 2000 dhe qe luan per ekipin toskan. Trajneri Andreazzoli – i cili me te rinjte punon shume po aq sa Juric dhe Tudor – po ve bast shumë mbi të, por është i vetëdijshëm se në qershor mund të transferohet në një ekip të madh.

Konkurrenca është intensive – shkruan sot Gazzetta dello Sport – pasi Napoli, Lazio, Inter dhe Juventus gjithashtu i kanë vënë syrin atij.

Vlerësimi është rreth 10 milionë euro, por mund të rritet në rast të një finale të madhe të sezonit. Parisi deri tani ka luajtur thuajse te gjitha ndeshjet.

Milani bleu ne vere Ballo-Toure por mbrojtesi i majte i ardhur nga Monaco per gati 4.5 mln euro nuk ka treguar asgje dhe ne ato pak here qe eshte aktivizuar ka lene per te deshiruar.

Keshtu qe ne vere mund te shitet ose huazohet diku, ndaj do te duhet nje tjeter zevendes Theo Hernandez dhe Parisi do te ishte ideali, duke qene keshtu edhe italian.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %