Gazzetta nuk ka dyshime: “I tha po Milanit: vjen blerja e parë! Tani po punohet për detajin e fundit”

Koha leximit:1 Minute, 48 Second

Milani do të përjetojë një merkato të nxehtë transferimi verën e ardhshme. Pas “heshtjes” në janar, Paolo Maldini dhe Frederic Massara do të lëvizin fuqishëm për të forcuar skuadrën në dispozicion të Stefano Piolit.

Ideja do të ishte blerja e një lojtari për rol: prioritetet, në anën e kuqezinjve, megjithatë, janë mbrojtesi qendror dhe mesfushori, duke shtuar ketu edhe nje sulmues krahu te djathte.

Djalli u përpoq t’i arrinte në janar, por pa sukses. Milani ka shtyrë blerjet e tyre në verë, duke vendosur të punojë me ta në muajt e fundit.

Negociatat për mbrojtësin, i cili do t’i bashkohet Fikayo Tomorit, duke nisur nga sezoni i ardhshëm duket se tashmë kanë dhënë rezultate.

Vetëm konfirmime
Në fakt merren vetëm konfirmime për blerjen e Sven Botman. Pasditen e djeshme, Carlo Pellegatti, në kanalin e tij në YouTube, pothuajse me siguri ka dhënë blerjen e lojtarit. Lajmi që fshiu çdo dyshim të dalë pas lajmit mbërriti ditët e fundit nga Anglia.

La Gazzetta dello Sport në stendat e gazetave këtë mëngjes konfirmon se Newcastle ka provuar një ofensivë të fundit. Ofensiva, megjithatë, iu rikthye dërguesit mbrapsht, me lojtarin holandez që i tha po Milanit dhe nuk ka ndërmend të dëgjojë oferta të tjera…

Mesfushori i lindur në vitin 2000 prandaj i premtoi kuqezinjve transferimin, dicka qe po që i lejon Djallit të mund të punojë me qetësi me Lille për kartonin, i cili do të ketë një vlerësim të paktën 30 milionë euro. Nuk ka gjasa që të mund të zbresim nga kjo shifer pasi Newcastle ka vënë 40 milionë në pjatë.

Ndërkohë Millan ka arritur marrëveshje me agjentet e mbrojtësit, të cilët, siç e kemi dokumentuar, janë takuar me drejtuesit e kuqezinjve, në selinë e Djallit, vetëm pak kohe më parë.

Botman, që duket se nuk mund të zyrtarizohet para verës, do të fitojë rreth 3.5 milionë euro neto në sezon per 5 vitet e ardhshme.

Një rroge e rëndësishme por edhe e mundur për shkak të Dekretit të Rritjes, i cili favorizon investimet jashtë vendit.

Pra, Milani është vërtet gati për të vendosur goditjen e parë të madhe, e cila i jep një sinjal të fortë konkurrencës!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %