Giroud e beson: njoftimi i francezit për një tifoz! Sky Sport: Pioli merr lajmin pozitiv

Koha leximit:2 Minute, 19 Second

Këto janë momentet e Olivier Giroud. Sulmuesi francez ishte sërish vendimtar: pasi i dha Milanit fitore derbin, me një dygolësh, që përmbysi Interin, dje sërish udhehoqi kuqezinjte te suksesi.

Ai ka shtrirë këmbën e majtë, duke ndërprerë goditjen e Davide Calabria, duke gjetur kështu golin e fitores. Një triumf, që rindez ambiciet e Milanit, sërish në krye të tabelës.

Gjithë mëngjesin e sotëm, gazeta, tifozë e të tjerë, lartesuan cilësitë e Olivier Giroud, i cili arriti të largojë mallkimin e fanellës me numrin nëntë. Totali i golave ​​është 11, tetë prej të cilëve në Serinë A, tre në Kupën e Italisë. Gola të rëndësishëm që po e lejojnë Milanin të luftojë për të dy trofetë…

Stefano Pioli ende përpiqet të emërojë fjalën Scudetto dhe pengesat kundër Salernitana dhe Udinese justifikojnë faktin se ai mban një profil të ulët, por lojtarët – në intervista – vështirë se fshiheshin, duke folur qartë për Scudetton!

Tifozët janë ende pak të ndarë por duket qartë se fitorja shumë e rëndë ndaj Napolit i bëri të gjithë të buzëqeshin sërish. Tani janë optimistë dhe duan të ëndërrojnë.

Giroud nuk fshihet
Olivier Giroud nuk fshihet dhe u përgjigjet fansave. Sulmuesi – siç dëshmohet nga imazhet e SkySport të publikuara në Instagram – ka bërë selfie me disa mbështetës të Djallit pranë Casa Milan.
Pastaj erdhi një shkëmbim batutash para se të hipte në makinë:

“Do ta fitojmë kampionatin?” pyet një tifoz;

“Po sigurisht!”, përgjigjet me bindje bomberi francez.

“Me të vërtetë…” përgjigjet fansi;

“Hajde, hajde!”, përfundon Giroud.

Një prapaskene e vogel e lezetshme nga një futbollist që është gjithmonë super i dobishëm me tifozët, të cilët më në fund janë kthyer të ëndërrojne, edhe falë golave ​​të tij.

Sakaq, ka edhe nje tjeter lajm te madh. Diten e neserme pritet qe francezi te bashkohet direkt me ekipin ne stervitje. Pioli e kishte quajtur “asgje” demtimin e tij ndaj Napolit…

Sulm i plotë
Nuk ka mungesa, pra, në funksion të ndeshjes së së shtunës së ardhshme kundër Empolit për Giroud, i cili duhet të zërë rregullisht vendin e tij në qendër të sulmit të kuqezinjve edhe kundër ekipit toskan.

Lajm i mirë për Piolin, i cili në të njëjtën kohë ka gjetur tashmë Zlatan Ibrahimovicin ditët e fundit, i cili hyri në lojë në ndeshjen e Maradona Stadium duke zënë vendin e Giroud.

Theo i skualifikuar
Ai që nuk do të marrin pjesë në ndeshjen ndaj Empolit do të jetë Theo Hernandez, i cili u ndëshkua dje në ndeshjen Napoli-Milan dhe u skualifikua për ndeshjen e së shtunës së ardhshme në San Siro.

Për të zënë vendin e mbrojtësit të krahut francez mund të jetë Florenzi, qe e ka bere njehere, me Calabria ne te djathte. Ballo-Toure? Duhet pare si do ta shohe trajneri gjate javes.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %