Keni kruarje në kokë? Ky është ushqimi që e shëron thuajse plotësisht

Koha leximit:51 Second

Jeni të lodhur nga kruajtja në kokë dhe vazhdimisht kërkoni mbi supet tuaja për plagët e lëna pas nga lëkura e thatë? Provoni këto mënyra të bëra vetë.

Vajrat natyralë të prodhuar nga lëkura në zonën e kokës e mbrojnë atë nga dehidratimi. Lëkura e thatë rezulton nga mungesa e këtyre vajrave ose pamjaftueshmëria e tyre.

Ky është truku i fundit për të luftuar kruajtjen në lëkurën e kokës. Lëng limoni dhe mjaltë: Ky kombinim unik jo vetëm që ndihmon me dhimbjet e fytit kur keni të ftohur, por gjithashtu bën mrekulli për lëkurën e thatë.

Ju e dini se mjalti ka veti antibakteriale dhe limoni është acid dhe ndryshon pH-në e lëkurës në atë mënyrë që parandalon tharjen e lëkurës.

Nëse do e provoni këtë trajtim, ju lutem më tregoni për rezultatet, sepse jam shumë kurioze për këshillat apo pështypjet tuaja specifike.

Mua më gjeni tashmë në dy faqet e mia zyrtare në Facebook dhe Instagram me emrin tim. Faleminderit për ecurinë në Facebook, ku tashmë kam 500 mijë ndjekës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %