Kushton vetëm 20 mln euro, Juventusi fut hundët te objektivi i Milanit: Agnelli sfidon Maldini-n

Koha leximit:1 Minute, 48 Second

Ide të qarta dhe qëllime të sakta. Milani ka një plan për verën: Paolo Maldini dhe Frederic Massara duan të forcojnë ekipin, me të paktën një afrim për repart.

Profili i zgjedhur për mbrojtjen nuk është më sekret prej disa kohësh, ai mban emrin e Sven Botman. Siç po ju tregojmë, Djalli ka gjetur një marrëveshje me agjentin e lojtarit: një kontratë të gjatë, 4-5 vjet, për rreth 3.5 milionë euro neto në sezon.

Lajmet e ditëve të fundit konfirmojnë se marrëveshja është praktikisht totale, me holandezin që refuzoi Newcastle duke u bashkuar me projektin e Milanit.

Do të duhet një marrëveshje me Lille,e cila mund të arrihet për 30 milionë euro. Po punohet për të siguruar që tymi i bardhë të arrijë sa më shpejt të jetë e mundur.

Klubi kuqezi po nxiton ta mbylle për të mos u përballur me surpriza të pakëndshme. Ai dëshiron ta bëjë këtë edhe me Renato Sanches. Mesfushori portugez – prej muajsh tashmë – është zgjedhur për të zëvendësuar titullarin Franck Kessie.

Në këtë rast, gjetja e marrëveshjes me francezët duhet të jetë më e lehtë, edhe sepse portugezi ka një kontratë që skadon vitin e ardhshëm dhe nuk mund të tërhiqet shumë litari për të mos e humbur atë në zero.

Mund të mjaftojnë rreth 20 milionë euro. Një shifër jo shumë e lartë për një lojtar që pavarësisht moshës së re, ka fituar një përvojë të rëndësishme. Një figurë që tërheq dukshëm disa klube, të cilët e shohin Renato Sanchesin si një mundësi të rëndësishme.

Milani edhe në këtë rast dëshiron të mbylle sa më shpejt negociatat. Kontaktet me agjentin Jorge Mendes, me të cilin po punohet edhe për rinovimin e Rafael Leaos janë të vazhdueshme. Një kontratë e rëndësishme që tejkalon tre milionë euro neto në sezon është gati edhe për Sanches, falë subvencioneve të Dekretit të Rritjes.

Por siç thamë, çmimi është joshëse për shumë klube. Mëngjesin e sotëm, Tuttosport konfirmon interesimin e Milanit, i cili ka muaj që del përpara, por shton se Juventusi do të mendonte për të, duke i dërguar sinjale lojtarit. Një lojë – lexojmë – ende për t’u luajtur, pa harruar konkurrencën nga klubet angleze…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %