Lajmet nga Milanello: Stefano Pioli pret stërvitjen e pasdites dhe pastaj zgjedh formacionin

Koha leximit:1 Minute, 42 Second

Sot do të jetë një ditë e rëndësishme për të kuptuar nëse Alessio Romagnoli dhe Zlatan Ibrahimović mund të jenë kundër Napolit.

Siç u tha dje, mbrojtësi iu nënshtrua testeve të zakonshme, pasi braktisi Milan-Inter në minutën e 26′, për shkak të problemit në aduktorin e majtë.

Për fat të mirë, hetimet përjashtuan lëndimet e tendinit të muskujve në rajonin aduktor të majtë. Evolucioni klinik do të vlerësohet dita-ditës.

Romagnoli prandaj ndaloi në kohë, sot do të kemi indikacione të reja nga Milanello, se kur skuadra do të kthehet në punë.

Do ta bëjë pasdite dhe do të kuptojmë llojin e stërvitjes që do të kryejë qendrori italian. Lëndimi i tij, siç u përmend, nuk do të zgjasë shumë, por siç raportoi Corriere ka pak shpresa për ta parë atë tashmë kundër ekipit te Spallettit.

Pierre Kalulu dha garanci edhe kur mori fushen pardje ndaj Interit, ndaj rikuperimi i kapitenit nuk do të jetë i detyruar.

Ibra, afron rikthimi

Për suedezin, çdo ditë është e mirë për ta parë sërish në grup. Futbollisti është një luan në kafaz, dëshiron t’i japë dorën skuadrës dhe më në fund optimizmi filtron nëpër Milanello.

Inflamacioni i tendinit të Akilit, i cili e mbajti jashtë fushave për më shumë se një muaj, tashmë i përket së shkuarës.

Ditët e fundit ai i është rikthyer stërvitjeve në fushat e Milanello-s, pas javësh në palestër dhe gjithçka lë të kuptohet se është gati për hapin e fundit, atë të punës së plotë me pjesën tjetër të grupit.

Nëse Ibra do të arrinte të bënte 1-2 seanca stërvitore me ekipin, thirrja e tij kundër Napolit do të ishte vërtet e mundur.

Kjo është arsyeja pse ka një pritje të madhe për të kuptuar nëse sot është vërtet dita e duhur. Tifozët e Milanit, si dhe e gjithë bota e kuqezinjve kryqëzojnë gishtat.

Djalli ka nevojë që lideri i tij, tani më shumë se kurrë, të vazhdojë të besojë edhe më shumë në Scudetto, edhe nëse kjo fjalë në konferencën për shtyp mbetet tabu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %