Lamtumira në verë? Milani dhe Juventusi ndezin fantazinë për talentin italian!

Koha leximit:1 Minute, 33 Second

Ide të qarta dhe planifikim. Milani i Paolo Maldinit është gati të lëvizë fuqishëm në merkato, pas ngërçit në janar dhe pamundesise per te nderhyre…

Kuqezinjtë do të vënë në dispozicion të Stefano Piolit të paktën tre lojtarë të rinj, si dhe Yacine Adli dhe Tommaso Pobega. Nuk është më sekret që në mbrojtje emri i nxehtë është ai i Sven Botman.

Për futbollistin holandez, Milan tashmë ka një marrëveshje në parim për një shifër që kalon tre milionë euro neto në sezon. Është e qartë se duhet gjetur një marrëveshje totale me Lille (në bazën e 30 milionë eurove), por marrëdhëniet e shkëlqyera mes palëve sugjerojnë se nuk do të jetë aq e komplikuar.

Por nga klubi francez, siç dihet po aq, Milani do të donte të merrte në dorë edhe Renato Sanches. Mesfushori rilindi në Francë dhe tërhoqi vëmendjen e skuadrave të mëdha por kuqezinjtë lëvizën të parët.

Tashmë në janar donin ta sillnin në Itali, por Lille e ngriti murin. Lojtari portugez është shumë i rëndësishëm për t’u kualifikuar në Champions League.

Renato Sanches po vazhdon të luajë mirë. Fundjavën e kaluar ai u tregua serish i zoti me dy asistime për shokët e tij. Në Angli, ku tashmë ka luajtur, vazhdon të vlerësohet veçanërisht.

Konkurs
Gjithçka, megjithatë, sugjeron se portugezi dëshiron të luajë në Serinë A. Të jetojë një aventurë të re, në një ligë tjetër.

Milani, siç u përmend, është skuadra që lëvizi e para, por Tuttosport, edhe këtë mëngjes, po rinis interesin e Juventusit.

Emri i Renato Sanches do të ishte në listën e përforcimeve të mundshme për mesfushën por nuk është i vetmi.

Federico Cherubini dhe njerëzit e tij vazhdojnë të shohin me interes Zaniolo, i cili është gjithashtu i afërt me Milanin. Pikerisht ky emer ndez fantazine e dy klubeve dhe duket se e ardhmja e tij te Roma eshte drejt divorcit…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %