Lamtumirë Romës, Massara e dëshiron në Milano | Afrim i ri në menaxhim?

Koha leximit:1 Minute, 12 Second

Milani po studion situata për të forcuar skuadrën, por është i vëmendshëm edhe për ‘përforcimet’ e mundshme në kabinetin drejtues. Klubi kuqezi do të mirëpriste me kënaqësi figura dhe njerëz të rëndësishëm që mund ta përmirësojnë klubin!

Sot në mëngjes ka një lajm që shkon pikërisht në këtë kuptim dhe vjen pas njoftimit të djeshëm të Romës në lidhje me lamtumirën e Morgan De Sanctis, i cili nga sot nuk është më zëvendës i Thiago Pintos.

Ish-portieri ishte në drejtimin e Romes që nga viti 2017, kur filloi si menaxher i ekipit, pa harruar se nga viti 2013 deri në 2016 kishte luajtur me verdhekuqte.

De Sanctis, tashmë zyrtarisht i lirë, u kontaktua menjëherë me telefon nga kuqezinjtë, të cilët do të donin ta merrnin në Milanello.

Lajmi u raportua nga Corriere dello Sport, e cila shpjegon: “De Sanctis largohet nga Roma pa e pasur një ekip gati për ta mirëpritur. Por ideja e tij është të zërë një çështje prestigji: ai ka marrë tashmë një telefonatë nga Ricky Massara, të cilin e takoi te Roma dhe i cili do të ishte i lumtur ta sillte në Milano, ndoshta për të përmirësuar sektorin e të rinjve”.

E përditshmja romanne thotë se është ende herët për të kuptuar lëvizjet e ish-menaxherit Giallorossi, i cili ka marrë disa propozime deri më tani, si ai i Ascolit që do të dëshironte që ai të merrte rolin e drejtorit të përgjithshëm.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %