Leonardo vihet kundër Ibrahimovic | Dhe gjithashtu zbulon një prapaskenë te PSG

Koha leximit:1 Minute, 45 Second

Nuk është sekret që mes Leonardo dhe Zlatan Ibrahimovic nuk ka raporte të mira. Të dy kanë pasur disa mosmarrëveshje në të kaluarën dhe nuk janë pajtuar.

Ishte trajneri brazilian ishte ai që e solli sulmuesin te Paris Saint Germain në verën e vitit 2012, më pas diçka ndodhi gjatë bashkëjetesës së tyre në Paris. Pavarësisht kësaj, ish-futbollisti ishte hapur për mundesine qe suedezi te kthehej te Milani.

Por me atë rast Ibra preferoi të qëndronte në MLS në Los Angeles Galaxy, duke e shtyrë kthimin e tij në Itali për një vit kur Leonardo nuk ishte më në drejtimin sportiv të kuqezinjve.

Ibrahimovic në librin e tij “Adrenalina” ka shkruar se i ka ofruar veten presidentit Nasser Al-Khelaifi që të bëhet drejtor sportiv i PSG-së.

Ai i kishte dhënë atij gatishmërinë për t’u rikthyer, nëse nuk do të rinovonte kontratën me Milanin. Në një intervistë të mëvonshme, ai tha se kur të dojë të bëhet menaxher klubi do ta bëjë.

Leonardo kishte preferuar të mos përgjigjej, por orët e fundit dha një intervistë për gazetën L’Equipe dhe foli edhe për Zlatanin: “Ai u përpoq disa herë të kthehej te PSG, por unë jam ende në pritje të një interviste prej tij. në të cilën ai falënderon klubin për gjithçka që ai bëri për të. PSG ishte aty para Ibrës dhe vazhdon të jetë atje edhe më pas”.

Ibrahimovic kishte thënë se mungon disiplina te Paris Saint-Germain, por drejtori aktual i klubit parizian e hedh poshtë akuzën: “Nëse të gjithë lojtarët që kanë kaluar këtu vazhdojnë të flasin për PSG-në, kjo është sepse ata shpresojnë të kthehen, ashtu siç shpresonte edhe ai”.

Zlatan dhe Leonardo nuk janë të destinuar të bëjnë paqe, kjo është e sigurt. Mes tyre mbeten ndryshku. Braziliani konfirmon se numri 11 i Milanit ishte përpjekur të kthehej në Paris pasi u largua nga ai në vitin 2016.

Do të shohim nëse Ibra vendos t’i përgjigjet kësaj interviste apo do ta injorojë, duke u fokusuar vetëm në rikuperimin e tij fizik dhe në fitimin e Scudetto-s me fanella e kuqezinjve…..

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %