Milan, goditja e parë për verën vjen falas: “Tashmë ka firmosur sipas meje…”

Koha leximit:2 Minute, 0 Second

Vazhdojmë të flasim për merkaton e Milan, edhe kur periudha e transferimeve te futbollisteve është e mbyllur. E gjithë kjo është e pashmangshme, megjithatë, sepse drejtuesit e kuqezinjve vazhdojnë të lëvizin për t’i dhënë Piolit një skuadër edhe më konkurruese për sezonin e ardhshëm.

Ne kemi folur për Sven Botman prej muajsh. Tani duket se është bërë gati për ardhjen e mbrojtësit holandez në Itali duke filluar nga viti i ardhshëm futbollistik.

Ka një marrëveshje me lojtarin, detajet janë depozituar në klubin që aktualisht mban kartonin, përkatësisht Lille: është mbi bazën e rreth 30 milionë eurove. Hapa përpara edhe për Renato Sanches, gjithmonë ne negociata me klubin francez: do të ishte një tjetër goditje e shkëlqyer për Milanin!

Gjithashtu duke na kujtuar se Kjaer do të rikthehet pas lëndimit, ndërsa Adli pritet ne korrik. Francezi vjen nga Bordeaux, klubi ku ai qëndroi i huazuar këtë sezon. Milani, në fakt, e bleu tashmë verën e kaluar dhe e la në huazim.

Me pak fjalë, shumë lëvizje dhe goditje të mundshme për një merkato, atë që hapet në korrik, që premton shkendija. Milani ka çdo synim që t’i bëjë gjërat serioze edhe sezonin e ardhshëm, për t’u rikthyer të ketë një rol të rëndësishëm edhe në Evropë.

Duke folur gjatë transmetimit në Youtube “Avokati i Djallit”, Emiliano Nitti ka folur për Milanin. Fillimisht, le të shpjegojmë se kush është Emiliano Nitti. Themeluesi dhe drejtori menaxhues i MN Tax & Legal, Nitti është kryetar i Bordit të Drejtorëve të L&S Italia Spa.

Ai ishte gjithashtu kryetar i Bordit të Drejtorëve Roberto Cavalli në fushën e modës dhe është gjithashtu koordinator i organit mbikëqyrës të Grupit Sisal. Në botën e futbollit ai ishte president i Pro Patria në 2015/2016, me të cilin megjithatë erdhi një rënie. Gjithmonë një tifoz i madh i Milanit.

Ai tha këtë për merkaton e kuqezinjve: “Besoj se Milani, përveç Botmanit, duhet të kryejë edhe dy operacione të tjera të thjeshta.

Mer përsëri Pobega, një lojtar që mund të jetë vendimtar dhe te bleje gjithashtu Renato Sanches. Ata do të kenë nevojë për t’i shërbyer më mirë tre sulmuesve Ibrahimovic, Giroud dhe Belotti.

Them Belotti sepse për mendimin tim ai tashmë ka firmosur, këtë e them prej muajsh. Nuk janë tre sulmues që mund të bëjnë diferencën, kryesisht për shkak të moshës së dy të parëve, por te shërbyer nga një mesfushë cilesore mund të jene rezultative”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %