Milan, mbërrin njoftimi i gazetarit: “Botman është kuqezi!”

Koha leximit:1 Minute, 54 Second

Lajmi erdhi dje nga Anglia, kur BBC kishte dhënë siguri për kalimin e Sven Botman te Milani. Besimi me të cilin gazeta britanike kishte folur për këtë operacion bëri që kolegët italianë të kontrollonin menjëherë.

Tashmë flitet për mbrojtësin e Lille nga media te ndryshme si objektivi i parë i Maldinit për të përforcuar mbrojtjen e kuqezinjve. Prandaj Stefano Pioli duhet të ketë një mbrojtës të ri për sezonin e ardhshëm.

Lajmin e ka konfirmuar Carlo Pellegatti pasdite. Gazetari kuqezi e dëshmoi vërtetësinë e lajmit përmes një videoje në kanalin e tij në Youtube. Pellegatti u shfaq shumë i sigurt në raportimin e asaj që kishte mësuar dhe menjëherë deklaroi: “Botman është lojtar i Milanit!”.

Gazetari më pas shpjegoi më mirë: “BBC-ja e tha dje, por unë nuk po jua them këtë. Unë personalisht kontrollova me agjentët holandezë. Këto burime, tërësisht të themeluara dhe të besueshme, më thonë se Botman do të jetë lojtar i Milanit.

Blerja e parë e madhe për të forcuar skuadrën, me një mbrojtje që me siguri do të shohë rikthimin e Kjaer, me Tomori dhe Kalulu”.

Më pas Pellegatti shtoi: “Është gjithmonë edhe Romagnoli, i cili shpresoj të mbetet dhe ende nuk ka vendosur. Dikush e dëshiron atë te Lazio apo Juventus, por unë nuk i besoj.

Në çdo rast, Milani mer një mbrojtës qendror me këmbën e majtë, i cili mund të rritet vetëm, fizik i madh dhe lojtar i madh. I përmenda burimet dhe jam i sigurt, atëherë mund të ketë probleme që kanë të bëjnë me kush e di se çfarë, por Botman është një lojtar i Milanit dhe unë jam shumë i lumtur.

Prandaj Milan lëvizi shpejt dhe mirë. Ka më shumë. Botman kishte oferta të rëndësishme, por ai donte shumë Milanin, gjë që ka shumë rëndësi për Maldinin dhe Massara. Sa i përket kostove, nuk më thanë asgjë”.

Për herë të parë që nga fillimi i negociatave, flitet me kaq siguri për suksesin e operacionit. Ato që hodhen dyshime ishin deklaratat e pak ditëve më parë nga drejtuesit e Newcastle, të cilët kishin raportuar dëshirën e 21-vjeçarit për të shkuar në Premier League.

Ka pasur edhe zëra për interesimin e Tottenham. Megjithatë, duket se holandezi është i destinuar të transferohet në Serie A në verë dhe të lidhet me Djallin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %