Milan, njoftimi i Di Marzios: “Negociatat janë ndërprerë totalisht!”

Koha leximit:1 Minute, 56 Second

Në këto ditë vazhdohet të flitet për Milanin e ardhshëm. Skuadra e Stefano Piolit nuk duhet të ndryshojë totalisht fytyrën, kjo sepse po punon mirë në fushë, por me siguri diçka do të ndryshojë…

Përveç negociatave dhe dialogjeve për lojtarët e ardhshëm, Milan duhet megjithatë të shqetësohet për qëndrueshmërinë e mundshme të pronarëve aktualë. Disa prej tyre kanë situata kontraktuale shumë delikate që duhet të zgjidhen shpejt.

Për shembull, dy lojtare të Milan si Alessio Romagnoli dhe Zlatan Ibrahimovic do të vendosin të ardhmen e tyre afër fundit të kampionatit. Por mbi të gjitha është një element i skuadrës që shkakton diskutim, me një situatë shumë delikate për sa i përket rinovimit.

Lojtari në fjalë është padyshim Franck Kessie. Mesfushori i lindur në vitin 1996 ka kontratën e tij që skadon më 30 qershor dhe nuk duket i gatshëm ta zgjasë atë, nisur nga kërkesat shumë të larta për rroge dhe pamundësia për të gjetur një marrëveshje që në fillim…

Pavarësisht dashurisë dhe lidhjes mes Kessie dhe ngjyrave kuqezi, lojtari duket i destinuar të thotë lamtumirë. Konfirmimi vjen nga Gianluca Di Marzio, i cili së fundmi ka përditësuar situatën duke bërë bilancin.

“Praktikisht janë ndërprerë negociatat mes Kessie dhe Milanit. Nuk ka asnjë lajm në këtë kuptim, palët nuk kanë më dialog. Edhe Kessie duket se ka zgjedhur: është i magjepsur nga Barcelona, ​​e bind si sportivisht ashtu edhe ekonomikisht.

Milan është i destinuar ta humbasë atë pa asnjë kosto, por në të kaluarën ata kanë treguar se dinë të zëvendësojnë lojtarët që largohen në mënyrën më të mirë të mundshme”.

Pra një lajm që nuk është i mirë, por ishte mjaft i qartë. Kessie dhe agjenti i tij bene kerkesa qe Maldini & Co nuk pranuan, duke perfshire rrogen dhe komsionin.

Milani nuk dëshiron të bëjë kompromis, përkundrazi do të mbajë të paprekur rregullin në tavanin e pagave. Oferta e kuqezinjve iu afrua një maksimumi prej 6 milionë eurosh në vit (përfshirë bonuset), por nuk u pranua kurrë nga Kessie dhe agjenti Atangana.

Kuqezinjte jane të destinuar ta humbnin lojtarin pas pesë sezonesh, ndër të tjera pa asnjë kosto siç ndodhi me Donnarumma dhe Calhanoglu.

Por klubi tashmë po punon për zëvendësimin: Renato Sanches mbetet një profil shumë i lakmuar, edhe nëse përfshirja e fundit e Juventusit rrezikon ta bëjë negocimin më kompleks sesa pritej!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %