“Milani ka nisur negociatat për sulmuesin!” Gazetari i njohur jep azhornimin e fundit

Koha leximit:1 Minute, 59 Second

Duket se janë zbuluar planet e Milanit për verën e ardhshme. Kuqezinjtë do të forcojnë skuadrën e tyr, me të paktën 3-4 goditje në shënjestër me një normë të lartë teknike.

Karakteristikat e objektivave janë të ngjashme dhe të zakonshme: afrimet duhet të jenë të rinj ne moshe, cilësorë dhe dinamik nga pikëpamja taktike. Vini re edhe rolet në të cilat Milani do të investojë. Një qendërmbrojtës, një mesfushor në vend të Kessie dhe një sulmues në perspektivë janë pozicionet që duhen plotësuar.

Gazetari Carlo Laudisa ndërhyri për çështjen sulmuese me përditësime të reja. Eksperti i merkatos te Gazzetta ka folur në kanalin Youtube të kolegut të tij Carlo Pellegatti, me një lajm të rëndësishëm për portën sulmuese të Milanit.

Milani, nis negociatat me Sassuolo

Tema kryesore e fjalës së Laudisës ka të bëjë me një futbollist, i cili pëlqehet nga shumë klube italiane dhe jo vetëm për cilësitë e tij teknike dhe fizike. Ai është Gianluca Scamacca, i lindur në 1999 dhe qendërsulmues i spikatur i Sassuolos.

Scamacca konsiderohet unanimisht si një nga sulmuesit më të mirë italianë të momentit, veçanërisht si një objektiv konkret për disa klube.

Prej javësh është folur për Interin në pole për lojtarin romak, me shumë dialogë të nisur tashmë në janar mes drejtuesve zikalter dhe atyre të klubit emilian.

E reja, megjithatë, është se negociatat me Interin po ngadalësohen, ndërkohë që hipoteza e Milanit po ecën me të njëjtin ritëm.

Kuqezinjtë kanë nisur bisedimet me Sassuolo-n duke iu bashkuar Scamacca-s, një lojtar që tashmë ishte ndjekur në të kaluarën, që kur ishte i huazuar te Ascoli.

Sassuolos nuk i pëlqen propozimi i Interit: Marotta & Co do të donin të huazonin Scamacca me një të drejtë blerje që mund të bëhet lehtësisht një detyrim. Një formulë e virtytshme që nuk bind, ndërkohë që Milani do të shkonte direkt te kartoni o lojtarit, ndoshta duke punuar më shumë për bonuset dhe për përqindjet e rishitjes në të ardhmen…

Sassuolo e vlerëson Scamacca-n mbi 40 milionë euro. Sipas Laudisa është një shifër që Milani vështirë se do ta shpenzojë për sulmuesin e ri, por është e pamohueshme që diskutimet në këtë drejtim janë të hapura.

Një lloj ‘fillim’ i negociatave që mund të çojë në diçka konkrete që tani deri në seancën e ardhshme verore. Kuqezinjtë tentojnë të pengojnë, por rivalët nuk dorëzohen: një tjetër derbi tregu në horizont?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %