Milani, mbrojtësi është i shtrenjtë: 15 milionë euro tashmë janë refuzuar!

Koha leximit:1 Minute, 57 Second

Ka nisur gjuetia për një mbrojtës të ri për Milanin përpara sezonit fundit te 2021-2022. Pavarësisht nga e ardhmja e Romagnolit (kontrata që skadon) dhe rikthimi i Kjaer, ata gjithashtu duan të forcohen me një qendër të re…

Skuadra e Stefano Piolit duket se ka vënë bast fort për Sven Botman, si titullari i ardhshëm i kuqezinjve. Holandezi është objektivi numër një për sezonin e ardhshëm, duke qenë se klubi tashmë ka takuar agjentët në Casa Milan dhe duket se mund të vazhdojmë me një negociatë me një rezultat të favorshëm.

Megjithatë jo vetëm Botman. Një qendërmbrojtës i ri do të kishte përfunduar gjithashtu në planet e Milanit, një futbollist me perspektiva të mëdha që mund të përfaqësonte goditjen klasike të gjithë talentin dhe vëmendjen e ardhshme që është pjesë e përkryer e projektit të nisur nga Elliott Management.

Empoli gjuan lart: terhiqet Milani?

Ky objektiv i ri do të ishte toskani Mattia Viti, qendra e Empolit për të cilin flitet prej ditësh edhe në orbitën e Milanit. Klasa e vitit 2002 është një nga mbrojtësit italianë më premtues në qarkullim, i hedhur menjëherë si titullar nga trajneri i tij Aurelio Andreazzoli.

Milani nuk është i vetmi klub në gjurmët e tij. Tashmë dje u përfol për një derbi të mundshëm transferues veror me Interin, të cilët së fundi dërguan emisarët e tyre për të vëzhguar nga afër 20-vjeçarin e lindur në provincën e Firences.

Por nga Empoli vijnë lajme jo pozitive. Duket se tashmë klubi toskan i ka kthyer dërguesit një ofertë të pasur për Vitin. Sipas Calciomercato.com, Atalanta kishte vënë në pjatë në janar një propozim konkret me vlerë 15 milionë euro. Një oferte e rëndësishme për një djalë në përvojën e tij të parë në Serie A.

Empoli e refuzoi këtë ofertë, duke dhënë një sinjal të qartë: kush do Vitin do të duhet të paguajë një shumë të konsiderueshme, shumë të rëndësishme dhe ndoshta edhe jashtë tregut për një klasë të vitit 2002. Milani dhe te interesuarit e tjerë mendojnë pas kësaj deklarate Empolese.

Kuqezinjtë tashmë po përballen me blerjen e një lojtari të rëndësishëm si Botman dhe do të investojnë shumë para për holandezin nga Lille.

Nuk ka gjasa që ata të shkojnë për të shpenzuar kaq shumë edhe për një person shumë të ri, përveç nëse reparti revolucionarizohet më tej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %